Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Montreal Dil Okulları

Montreal Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Montreal Dil Eğitimi Montreal, Quebec eyaletinin en büyük, Kanada'nın ise ikinci büyük kentidir. Quebec eyaletinin güneybatısında yer alan Montreal, eyaletin başkentidir. Saint Lawrence Denizyolu üzerinde önemli bir liman kentidir. Kanada'nın 2. büyük ekonomisine sahip şehridir.

Kent, Paris'in ardından dünyanın Fransızca konuşan en büyük ikinci kentidir. Dünyanın en saygın üniversitelerinden biri olarak kabul edilen McGill Üniversitesi Montreal'dedir. Sinema, müzik gibi kültürel aktiviteleri ve festivalleri ile Montreal dünyada ilk sıralarda yer almaktadır.

17 May 1642 tarihinde kurulmuş olan kentin merkezinin nüfusu 2011 yılı itibariyle 1,9 milyon, Montreal Metropolitan Bölgesinin nüfusu, 3,824,221 dir.

Her büyük şehirde olduğu gibi Montreal'de de trafik yoğunluğu sorunu yaşanmakta olup şehiriçi ulaşım için gelişmiş otobüs ve metro sistemleri mevcuttur.

Yazları sıcak nemli ve ılıman nemli karasal iklim arasında geçiş bölgesinde yer almaktadır. Sıcaklık 25-30 dereceye kadar çıkabilmektedir. Kışın genel olarak karlı, rüzgarlı ve soğuktur. -10 derece ve altına bile düşebilmektedir.

Montreal Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA