Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Oxford Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Oxford Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

İngiltere’nin güneydoğusunda yer alan ve ülkenin en tarihi şehirlerinden biri olan Oxford, yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en popüler yerlerden biri olma özelliğine sahiptir. Şehrin yaklaşık %30’luk kısmını öğrenciler oluşturmakta bu özelliği de şehri çok kültürlü ve kozmopolit hale getirmektedir.  Öğrenci şehri de diyebileceğimiz Oxford, dünyanın en köklü ve prestijli üniversitelerinden biri olan Oxford Üniversitesine ev sahipliği yapmaktadır. Bunun dışında Oxford'da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin; köklü tarihi, ulaşım kolaylığı, İngiltere’nin birçok şehrine nazaran daha uygun fiyatlı oluşu, festivalleri, gece hayatı ve başkent Londra’ya bir buçuk saatlik kısa bir tren yolculuğu ile ulaşabilme olanağı ile İngiltere’nin en tercih edilen şehirlerinden biri haline gelmiştir.
Oxford, İstanbul’dan yaklaşık 4 saat uzaklıkta olup, en yakın uluslararası havaalanları Heathrow, Gatwick ve Birmingham Havalimanıdır. Bilet fiyatları gidilen döneme göre değişmekte birlikte, ortalama £150 ile £350 arasındadır.
Yılda milyonlarca turist ve öğrenciyi ağırlayan şehri bu kadar popüler hale getiren Harry Potter serilerini çektikleri mekanları da unutmamak gerekir. Örneğin; Ginny karakterinin ikinci filmde duvarına “Sırlar Odası açıldı” yazdığı koridor, Oxford Üniversitesi’nin Gloucester Katedrali’ne aittir, Seride belki de en çok gördüğümüz, en büyüleyici yerlerden biri olan Büyük Salon sahnelerinin çekildiği yer yine Oxford Üniversitesine aittir. Bu ve bunun gibi bir çok mekanı görmek isteyen Harry Potter severler Oxford şehrini ziyaret ederler. 

Oxford Dil Okulları

Dil okullarının da yoğunlukla bulunduğu şehirde; Kaplan International Colleges, EC English, Regents, Kings Colleges, Oxford House College ve British Study Centes gibi dil eğitim kurumları, İngilizce bilgisini geliştirmek isteyen, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere hizmet vermektedir. Genel İngilizce, İş İngilizcesi, IELTS Hazırlık, Celta ve Delta Eğitimleri gibi, İngilizce ile ilgili farklı ihtiyaçlara sahip öğrenciler için eğitim alternatifleri de mevcuttur. 
Oxford Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Oxford Dil Eğitimi Fiyatları

Oxford’da dil eğitimi fiyatları haftalık £150 ila £ 250 arasında değişiklik göstermektedir. Aile yanı, yurt ve paylaşımlı oda gibi çeşitli konaklama alternatifleri barındıran şehirde; seçilen konaklama şekline, yemekli yada yemeksiz oluşuna, konaklamanın okula ve şehir merkezine uzaklığına, konaklamanın paylaşımlı ve paylaşımsız oluşuna göre fiyatlar değişmektedir. Ancak ortalama haftalık konaklama ücretleri; £ 140 ila £ 300 olarak düşünülebilir. Konaklama alternatiflerinin çok fazla olduğu şehirde, her bütçeye göre çeşitli alternatifler bulabilirsiniz. 
Bisiklet kullanmanın çok yaygın olduğu Oxford şehrinde aynı zamanda çok geniş bir otobüs ağı da bulunmakta olup, Smart Kart denilen kart ile yolculuklar yapılmaktadır. Günlük, aylık ve yıllık olarak smart kart edinilebilmektedir. 
Eğer siz de İngiltere’de dil eğitimi almayı düşünüyorsanız, mutlaka Oxford şehrini de gidilecek yerler arasında, ilk sıralara koymayı unutmayın.
 
 
 
 

YURTDIŞI DİL OKULU ARA