Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

New York Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

New York Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Amerika denilince akla gelen ilk şehirlerden biri olan New York City, bu ünün hakkını vererek ziyaretçilerine 7/24 capcanlı bir hayat sunmaktadır. Oldukça hareketli bir yaşam sunan New York, eğitimi için gelen öğrencilere sosyal hayat konusunda da oldukça cömert davranmaktadır. Özellikle dil eğitimi için giden öğrenciler burada kolayca sosyalleşerek okulda gördükleri eğitime ek olarak pratik yapma şansı da elde edebilmektedirler. Dil eğitiminde en önemli noktalardan biri alınan eğitimi pratiğe dökebilmek ve İngilzice’yi aktif olarak kullanabilmektir. Bu da sosyal bir hayat ile mümkün olabilmektedir. New York sahip olduğu binlerce restorant, eğlence mekanları, müzeler, alışveriş caddeleri ile sosyal bir hayat sunuyor.

New York Dil Okulları

Bir çok çeşitliliği içinde bulunduran bu şehirde, farklı fiyat aralıklarında dil okulları da yer almaktadır. New York’da İngilizce dil eğitimi alabileceğiniz kurumlar arasında ; ASA College, EC, ELS Language Centers, FLS, Kaplan International, Kings Colleges, LSI, New York Film Academy ESL, New York Language Center, OHC English, Sprachcaffe, St. Giles International gibi okullar bulunmaktadır. İngilizce eğitimleri dil okullarında alınabileceğini gibi college veya üniversite bünyesinde sunulan ESL (English as Second Language) programları dahilinde de İngilizce eğitimi alınabilmektedir. Öğrencilerin merak ettiği diğer bir konu ise; çalışma iznidir. New York’ta dil eğitimi alırken öğrencilere yasal çalışma izni verilmemektedir.
New Yok Dil Okullari ve Dil Eğitimi Fiyatları

New York Dil Eğitimi Fiyatları

Eğitim ücretleri kurumlara ve eğitim yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Haftalık eğitim ücreti ortalama $180 - $500 arasında değişebilmektedir. Amerika vize tipi alınan eğitimin haftalık saatine göre değişiklik göstermektedir. Haftada 18 saat üzeri eğitim sunan programlara katılmak istiyorsanız F1(öğrenci vizesi) vizesi almanız gerekirken, haftada 18 saat altı eğitim sunan programa katılmak istiyorsanız eğitimlere turistik vize ile katılım sağlanabilir fakat maksimum 12 hafta süre ile bu eğitime devam edilebilmektedir.

New York Öğrenci Konaklama Fiyatları

New York’da konaklamada da tıpkı okullardaki gibi bir çok farklı seçenek mevcuttur. Konaklama tipi (aile yanı, yurt, paylaşımlı apartman), oda tipi(tek kişilik, çift kişilik), merkeze uzaklığı gibi bir çok etken konaklama fiyatını şekillendirmektedir. Haftalık konaklama ücreti ortalama $200 – $650 arasında değişmektedir. Konaklama tiplerinde genellikle aile yanı konaklamalar, yurt veya paylaşımlı apartmanlara göre daha ekonomik bir seçenek olabilir. Merkeze uzaklık konusunda yurt ve paylaşımlı apartmanlara göre daha uzak olabilen aile yanı konaklamalarda bir diğer avantaj ise Amerikan vatandaşı olan bir aile ile iletişim kurarak dilinizi pratikte geliştirebilme şansı olacaktır. Tüm bu seçeneklerin dışında öğrenciler kendi buldukları konaklamalarda da devam edebilmektedir.

New York'da Öğrenci Hayatı

New York’da İngilizcenizi geliştirmenin yanı sıra bir çok mükemmel deneyime de sahip olacaksınız. New York’ta yapılacaklar ve gezilecek yerler listesinin sonu neredeyse gelmeyebiliyor. Fakat listenin başlarına ekleyebileceğimizin arasında; Empire State, Central Park, Rockfeller Center, Times Meydanı, Flatiron District, St. Patrick’s Kathedrali, Metropolitan Müzesi, Broadway Müzikali, Brooklyn köprüsü, Özgürlük Anıtı, Chinatown, The Village yer almaktadır. Bunun dışında New York’a bir kaç saat mesafede yer alan Boston, Washington gibi yerlerde bir hafta sonu gezisi olarak ziyaret edilebilir. Dünyanın en kalabalık, en kozmopolit şehirlerinden birinde dil eğitimi alırken eğitiminize göstereceğiniz özen ve sorumluluk ile birlikte edineceğiniz arkadaşlıklar ve deneyimler sayesinde ülkenize döndüğünüze bambaşka bir kişi olduğunuzun ve İngilizcedeki ilerlemenizin farkına varacaksınız.
 
Her bütçeye uygun dil okulu ve konaklama seçenekleri bulunabilecek bu şehirde İngilizcenizi geliştirirken mükemmel deneyimler yaşayarak Amerikan Rüyasını gerçekleştirebilirsiniz.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA