Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Münih Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Münih Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Münih, Almanya’nın Bavyera eyaletinin başkentidir. Berlin ve Hamburg’dan sonra Almanya’nın en büyük üçüncü şehri olan Münih Avrupa Birliği’nin de en büyük on ikinci şehridir. 2017 nüfus sayımına göre 1,4 milyon nüfusa sahip olan şehir Bavyera Alpleri’nin kuzeyinde ve Isar nehri kıyısına kurulmuştur. Münih’in Almanca ismi München yani eski dilde “keşişlerin yeri” anlamına gelmektedir. Bu nedenle Münih armasında bir rahip bulunur. Şehrin renkleri olan siyah ve altın sarısı Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu’nun renklerinden gelmektedir. 
Şehrin ekonomik olarak büyük bir gücü bulunmaktadır. BMW,MAN,Siemens gibi firmaların genel merkezlerinin burada olmasının yanı sıra şehirde Google,Microsoft,IBM gibi uluslararası firmaların da Almanya ofisleri bulunmaktadır. 

En İyi Münih Dil Okulları

Almanca dil eğitiminde birçok farklı kriter göz önünde bulundurulmalıdır. Okulların fiyat aralığı, okulun konumu, hocalarının sertifikaları, konaklama imkanları gibi faktörler bunlardan bazılarıdır. Münih’te tercih edebileceğiniz dil okullarımız şunlardır: Carl Duisberg, DID, Goethe-Institute in Deutschland, Sprachcaffe’dir.

Münih Dil Eğitimi Fiyatları

Münih dil okullarının fiyat aralıkları haftalık olarak 200 – 300 Euro aralığında değişmektedir. Konaklama fiyatları ise tercih edeceğiniz konaklama türüne göre (aile yanı konaklaması veya yurt konaklaması) 200 – 275 Euro aralığında değişkenlik göstermektedir. Fakat öğrenciler şehir içerisinde kendileri daha uygun konaklama opsiyonlarını bulabilmektedirler.
Münih Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fİyatları

Münih Dil Eğitiminde Çalışma İzni

Almanya’da dil eğitimi alırken çalışma izni bulunmamaktadır.

Münih Öğrenci Hayatı

Münih’te dil eğitimi alırken yapılacak çok fazla aktivite bulunmaktadır. Münih, kültürel ve tarihi birçok zenginliğe sahiptir. 2.Dünya savaşında hasar alan bir şehir olmasına rağmen ardından yapılan yeni mimaride 1800’lü yılların esintisi olmasına önem verilmiştir. Münih’te gezintiye çıktığınızda ilk olarak uğrayacağınız yerlerin başında MarienPlatz bulunmaktadır. Bu cadde suçluların cezalandırılıp idam edildiği bir caddedir. Günümüzde oldukça hareketli bir cadde olan MarienPlatz’da 1658 yılında yapılmış olan Bakire Meryem Heykeli bulunmaktadır. Gezintinize devam ettiğinizde karşınıza Neues Rathaus Türkçe karşılığı olarak Yeni Belediye Sarayı çıkacaktır. Götik mimarinin önemli bir eseri olan sarayın uzunluğu 85 metredir. Münih’te her adımınızda karşınıza mimari güzellikler çıkacaktır. Münih’e gittiğinizde görmeden dönmemeniz gereken yerler aşağıdaki gibidir.
- MarienPlatz
- Neues Rathaus
- St. Peter Kilisesi
- Frauenkirche
- Maximilian Caddesi
- Nymphenburg Sarayı
- BMW Müzesi
- Alman Teknoloji Müzesi
Münih’te yapacağınız bu geziler esnasında hem kültürel zenginlikleri tanık olacak hem de Almanca eğitiminizi pratik yaparak güçlendirme şansı yakalayacaksınız.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA