Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Madrid Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Madrid Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Madrid Şehrini Tanıyalım

Capcanlı, çağdaş ve rahat bir Avrupa şehri olan Madrid’de, İspanya’nın sıcakkanlı insanları ile birlikte çok güzel deneyimlere hazır iseniz Madrid'de İspanyolca öğrenmek sizi son derece memnun edecektir. Tarihi dokusu, İspanyol geleneklerini yaşatan sokakları ile Madrid sizi sanat, eğlence, moda, gastronomi dolu eşsiz bir deneyimin içine çekiyor. Kozmopolit bir şehir olan Madrid, hem bir dünya iş merkezi hem de İspanya'nın yönetim kentidir. İspanyol Kraliyet Ailesi'nin de yaşadığı yerdir.
 
Madrid'deki insanlar hayattan nasıl keyif alacaklarını çok iyi bilirler. Herhangi bir mazeret meşhur fiesta için yeterlidir. Tüm yıl boyunca fuarlar ve festivaller vardır. Paskalya zamanında Holy Week geçit törenine, yaz aylarında parklardaki rock konserlerine ve şenliklerine katılabilirsiniz. Şehrin otantik Flamenko gösterilerinden herhangi birini yılın herhangi bir zamanında ziyaret edebilirsiniz. Dahası, Madrid modern bir şehir olmasına rağmen, aynı zamanda oldukça gelenekseldir; bu yüzden burada deneyimleyecekleriniz turistik odaklı değildir. Böylece bu etkinlikler İspanyol kültürünü ve yaşam tarzını gerçekten yansıtmaktadır.
 
Madrid adeta eğlence, partiler ve sosyalleşme için yaratılmıştır. Şehirdeki yaz akşamları uzun ve sıcaktır ve burada yüzlerce şık küçük restoranlar, barlar, kokteyl mekanları, rock müzik çalan mekanlar vardır - her gece, her mevsim eğlence bulabilirsiniz. Tiyatro ve operadan, Flamenko, caz konserlerine kadar çeşitli gösterilere katılabilirsiniz. 
Madrid Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Madrid'de Dil Eğitimi

Bu etkinlikler, dil eğitimi almaya giden bir öğrenci için sosyalleşme ve pratikte dilini geliştirmekte oldukça destekleyicidir. Madrid'de tüm gün yerli halkı dinlemek ve onlarla İspanyolca konuşmak, iyi derecede İspanyolca telaffuzun yanı sıra konuşma diline özgü İspanyolca öğrenmenizi de sağlayacaktır.
 
Madrid’de dil eğitimi alabileceğiniz kurumaların arasında; Don Quijote, Enforex, Estudio Sampere, Sprachcaffe gibi okullar yer almaktadır.
 
Öğrencilerin merak ettiği diğer bir konu ise; çalışma iznidir. Madrid’de dil eğitimi alırken öğrencilere yasal çalışma izni verilmemektedir.

Madrid Dil Okulları Fiyatları 

Eğitim ücretleri kurumlara ve eğitim yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Haftalık eğitim ücreti ortalama €150 - €350 arasında değişebilmektedir. Konaklama da tıpkı okullardaki gibi bir çok farklı seçenek mevcuttur. Konaklama tipi (aile yanı, yurt, paylaşımlı apartman), oda tipi(tek kişilik, çift kişilik), merkeze uzaklığı gibi bir çok etken konaklama fiyatını şekillendirmektedir. Haftalık konaklama ücreti ortalama €150 – $400 arasında değişmektedir. Konaklama tiplerinde genellikle aile yanı konaklamalar, yurt veya paylaşımlı apartmanlara göre daha ekonomik bir seçenek olabilir. Merkeze uzaklık konusunda yurt ve paylaşımlı apartmanlara göre daha uzak olabilen aile yanı konaklamalarda bir diğer avantaj ise İspanyol vatandaşı olan bir aile ile iletişim kurarak dilinizi pratikte geliştirebilme şansı olacaktır. Tüm bu seçeneklerin dışında öğrenciler kendi buldukları konaklamalarda da devam edebilmektedir.

Madrid'de Öğrenci Hayatı

Madrid’de İspanyolcanızı geliştirmenin yanı sıra bir çok mükemmel deneyime de sahip olacaksınız. Madrid müzeler, saraylar, galeriler, anıtlar, tarihi sokaklardaki büyük eski binalar, mağazalar, açık hava pazarları, butikler ve büyük mağazalar, geniş yeşil park alanları, İspanyol ve dünya mutfağı ile mükemmel bir sosyal hayat vaat etmektedir. Ayrıca Madrid’de gece hayatı da haftanın her günü son derece hareketlidir. Madrid’de gezilecek yerleri başlıca şöyle sıralayabiliriz; Huertas ve Prado Müzesi - Madrid'in “sanat bölgesi” olarak da adlandırılabilir. Dünyanın en iyi sanat müzelerinden biridir. Puerta del Sol - Madrid'in ana buluşma noktası, alışveriş yerlerinin ve barların bulunduğu meydandır. Puerta del Sol'un batısında yer alan Moncloa semtinde en iyi üç cazibe merkezi vardır: Plaza de España, Kraliyet sarayı ve Parque del Oeste. Eski Madrid'in nasıl bir yer olduğunu keşfetmek için, Puerta del Sol'dan Austrias bölgesindeki Plaza Mayor'a doğru bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Plaza Mayor, Madrid'in ilk pazar meydanlarından biridir ve genellikle her ayın başında Ortaçağ Pazarı veya Kasım ve Aralık aylarında mevsimlik Noel pazarı gibi festivalleri, sergiler ve fuarları gezebilirsiniz. Bir futbol fanatiği iseniz, Santiago Bernabeu ve Wanda Metropolitano stadyumlarını ziyaret edebilirsiniz. El Rastro bit pazarı, unutulmaz bir deneyimdir. El Rastro bölgesi, yılın her Pazar günü La Latina metro istasyonunun yakınındaki sokaklarda kurulmaktadır. Burada antika mobilyalar, sanatsal ürünler ve ikinci el takılar satın alabilirsiniz. Bu semt, Madrid'in daha bohem bölgelerinden biridir ve birçok farklı arka plan ve kültürden farklı nüfus karışımına sahiptir ve bölge popüler sanat galerileri ve kafeleri ile bilinir. Rock müziği seviyorsanız akşam olduğunda, çok sayıda müzik barı, kafe ve restoran bulabileceğiniz Malasaña barrio'nun Plaza Dos de Mayo meydanına gidip müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.
 
Madrid aynı zamanda öğrenciler için çok uygun fiyatlı bir Avrupa başkentidir. 2014'ün başlarında, Forbes ve European Backpacker Index tarafından yayınlanan “En Uygun Şehirler” listesinde 51 Avrupa şehri arasında 27. Sırada yer aldı.
 
Her bütçeye uygun dil okulu ve konaklama seçenekleri bulunabilecek bu şehirde İspanyolcanızı geliştirirken mükemmel deneyimler yaşayarak ülkenize eşsiz hatıralar ile dönebilirsiniz.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA