Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Liverpool Dil Okulu ve Dil Eğitimi Fiyatları

Liverpool Dil Okulu ve Dil Eğitimi Fiyatları

Liverpool Şehrini Tanıyalım

Birleşik Krallık’ta bulunan İngiltere’nin kuzeybatısındaki 554.000 nüfuslu Liverpool, Mersey Nehrinin doğusundaki liman şehridir. Limanla beraber ticaret ve endüstrinin de gelişmesiyle yoğun göç alan Liverpool kozmopolit bir kenttir. Liverpool dil okulları, İngiltere'de dil eğitimi almak iseyen öğrencilerin ilk tercihlerinden birisidir. “Diğer İngiltere şehirleri arasında en muhteşem konuma sahip şehir” olarak tanımlanan Liverpool, başkent Londra’nın 283 km kuzeybatısında yer almaktadır. Ilıman bir deniz iklimine sahip olan Liverpool’da yazlar hafif serin, kışlar ise karsız ve aşırı soğuklar yaşanmadan geçer.

İstanbul’dan direkt uçuş bulunmayan Liverpool’a Manchester havaalanından trenle 1 saatte rahatlıkla ulaşılabilir. Liverpool şehir içinde ise toplu taşıma çok gelişmiştir; otobüs, tren ve feribotlarla şehrin her noktasına rahatlıkla ulaşılabilir. Liverpool F.C ve Everton F.C olmak üzere İngiltere Premier Liginde yer alan iki futbol takımına sahip şehir futbol tutkunları tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Şehrin bir diğer önemli sporu ise at yarışıdır. Liverpool Şehri'nin kuzeyinde bulunan "Aintree At Yarış Hipodromu" yılda bir defa, Nisan ayı başlarında tüm Büyük Britanya'da hatta dünyada at yarışı sevenler tarafından çok iyi bilinen "Grand National" at yarışına ev sahipliği yapmaktadır.
Liverpool'da dil eğitimi ve dil okulu fiyatları

Liverpool'da Dil Eğitimi

Liverpool’da üç tane üniversite bulunmaktadır; Liverpool Üniversitesi, Liverpool John Moores Üniversitesi ve Liverpool Hope Üniversitesi.
Londra kadar büyük ve pahalı bir şehir tercih etmeyen fakat kozmopolit bir şehir isteyen öğrencilere çok iyi bir alternatif olan Liverpool her yıl binlerce uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Liverpool dil okulları İngilizceyi anavatanında öğrenmek isteyenlere senelerdir sundukları kaliteli eğitim ile her yıl yüzlerce kişiye İngilizce öğretmektedir.

Liverpool’un en iyi dil okulları; Kaplan International, New College Group, The Liverpool School of English ve LILA her sene tüm dünyadan gelen öğrencilere İngilizceyi en iyi şekilde öğretmektedir.

Liverpool'da Dil Eğitimi Fiyatları

Liverpool dil okulu fiyatları aylık ortalama 900 GBP civarıdır.
Liverpool’da konaklama alternatifleri çok fazladır, dil okulu öğrencilerinin en çok tercih ettiği konaklama aile yanı veya yurttur. Liverpool’da konaklama fiyatları aylık ortalama 550 GBP civarıdır.
Liverpool’da İngilizce dil eğitimi alırken günün geri kalanında gezilip görülmesi gereken pek çok yer bulunmaktadır, bunlardan bazıları;
  • Beatles Müzesi,
  • Merseyside Maritime Müzesi,
  • Liverpool Katedrali,
  • Albert Dock Meydanı,
  • Anfield Road Stadyumu,
  • Liverpool Empire Tiyatrosu,
  • Walker Sanat Galerisi,
  • Tate Liverpool Sanat Galerisi,
  • Dünya Müzesi,
  • Western Approaches Müzesi

YURTDIŞI DİL OKULU ARA