Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Berlin Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Berlin Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Berlin, Almanya’nın en büyük şehri ve başkentidir. Aynı zamanda ülkenin eyaletlerinden biri olan şehir 3.7 milyon nüfusa sahip olup, eyalet olarak 6 milyon insanı da bünyesinde barındırmaktadır. Berlin; Avrupa’nın en yeşil ve temiz şehirlerinden birisidir. Berlin dil okulları, köklü tarihi, mükemmel şehir planlaması, kolay ulaşım olanakları, gece hayatı, sayısız sanat galerileri ve kendine has hayat tarzıyla her yıl milyonlarca turiste ve öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.
Avrupa’nın en disiplinli ve düzenli şehirlerinden biri olan Berlin’in geçirmiş olduğu savaşları en iyi şekilde atlatarak kültürel miraslarını korumuş ve birçok müzeyi de bünyesinde barındırmış, kozmopolit ve çok uluslu bir şehirdir.
Almanya ve Türkiye arasında 1 saat fark bulunmaktadır. Karasal iklimin hakim olduğu şehirde, kış ayları soğuk geçse de yazın sıcak ve temiz bir havayla karşılaşırsınız.  

Berlin Dil Okulları

Berlin eğitim yönünden de dünyanın en tercih edilen şehirlerinden biri olma özelliğine sahiptir. QS World University Ranking sistemine göre 7. Sırada olan şehirde Berlin Teknik Üniversitesi, Berlin Sanat Akademisi ve Uygulamalı Bilimler Üniversitesi gibi köklü ve prestijli üniversiteleri bünyesinde barındırmaktadır. 35 üniversiteyi içerisinde barındıran şehirde 140.000 civarında yabancı öğrenci yaşamaktadır. 
Hareketli gece hayatı, müzeleri, bohem tarzı, özgür ruhu, tertemiz sokakları ve köklü tarihiyle her yıl binlerce öğrenci Berlin’i akademik eğitim,dil eğitimi ve mesleki eğitimler için tercih etmektedir.
Berlin Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Berlin Dil Eğitimi Fiyatları

Berlin, dil eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler için Almanya’nın en tercih edilen şehirlerinin en üst sırasında yer alır. DID, Carl Duisberg, The Language Gallery ve Goethe gibi ödüllü ve prestijli kurumlar her yıl dünyanın dört bir yanında gelen öğrencilere Genel Almanca eğitimi, İş Almancası, Uzmanlık Almancası, TestDaf Hazılrık Kursları ve Mesleki Özel Kurslar sunmaktadır. Dil eğitimi haftalık ücretleri € 105 -  € 250 arasında değişiklik göstermektedir. 
Tüm dil okullarının öğrencilerine sunduğu; aile yanı, yurt yada paylaşımlı evler gibi konaklama alternatifleri bulunmakta olup tek kişilik / çift kişilik odalar, kahvaltı dahil, yarım pansiyon gibi olanaklara göre haftalık konaklama masrafları değişmektedir. Ortalama haftalık ücretler €170 ila €320 arasındadır. 
Berlin’de Tegel ve Schönefeld Havaalanları’na İstanbul üzerinden direkt uçuşlar mevcut olup, uçuş süresi ortalama 2 saat 55 dakikadır.
Avrupa’nın en bohem şehirlerinden olan Berlin, dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin yanı sıra eğitim almak isteyen çok sayıda yabancı öğrenciye de ev sahipliği yapmaktadır. 
Ulaşım yönünden hiçbir zorluk yaşamayacağınız şehirde u-bahn ve s-bahn denilen metrolar aynı zamanda otobüs ve tramvaylar ile sabaha dek Berlin’in birçok noktasına bizim akbil olarak tabir ettiğimiz ulaşım kartlarıyla gidebilirsiniz. 
Türk nüfusu yönünden zengin olan Berlin’de birçok Türk restoranı ile karşılaşabilir, Türk yemekleriyle kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz.
Eğer Almaya’da Almanca öğrenmek istiyorsanız, Berlin şehrini tercih etmenizi şiddetle öneririm. 
 
 
 
 

YURTDIŞI DİL OKULU ARA