Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Hamburg Dil Okulları

Hamburg Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Hamburg Dil Eğitimi Hamburg Almanya'nın ikinci büyük şehridir ve kendi başına ayrı bir eyaleti oluşturur. Aynı zamanda Avrupa Birliği'ndeki en büyük 6. metropoldür. Almanya'nın dünyaya açılan kapısı olarak adlandırılan kent, Almanya'nın en büyük limanına da sahiptir. Rotterdam'dan sonra Avrupa'nın en büyük ikinci limanı olup, dünyada da 9. sıradadır.

Şehir, adını İmparator Şarlman'ın MS 808 yılında yaptırdığı kaleden almaktadır. Alster ve Elbe nehirlerinin arasındakı bataklıktaki kayalık bir bölgede inşa edilen kale Slav akınlarına karşı kurulmuştur.  II. Dünya Savaşı sırasındaki saldırılar sonucunda nüfusunda yoğun bir azalış gerçekleşen kent ağır hasar almıştır.

Hamburg gerek ticari, gerekse hizmet sektörü açısından kuzey Almanya'nın en büyük sanayi kentidir. Özellikle havacılık sektörü, uçak üretiminde dünyanın en büyük 3.kentidir. Kimya, makina, gemi inşaat ve bankacılık sektörleri oldukça önemli yer tutmaktadır. Ayrıca kent film sektöründe çok gelişmiştir.

Denize yakın bir konumda bulunmasının etkisinden dolayı iklimi nispeten diğer kuzey kentlerine göre ılımandır. En sıcak ayı olan temmuzda hava sıcaklığı ortalama 25 °C civarındadır.

Tamamen düz olan şehri, özellikle güzel havalarda, yürüyerek gezmek son derece keyiflidir. Şehrin içinde bir sürü park bulunmaktadır. Ayrıca küçük turistik gezi tekneleri ile Binnen- ve Aussenalster göllerinde ya da limanda veya kanallarda tekne ile şehir gezilebilmektedir. Hamburg'da Amsterdam'daki kırmızı lamba bölgesini (red light district) andıran St.Pauli bölgesinde gece-gündüz oldukça hareketli olan Reeperbahn Caddesi bulunmaktadır. 

Hamburg Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA