Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Edinburgh Dil Okulları

Edinburgh Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Edinburgh Dil Eğitimi Edinburgh, İskoçya'nın 1437 yılından beri başkentidir. Glasgow'dan sonra ülkenin ikinci büyük kenti olan Edinburgh, İskoçya'nın doğusunda, kuzey denizine yakın bir konumdadır.

Avrupa'nın en güzel görünümlü kentlerinden bir olarak kabul edilen şehir, Ortaçağ ve Georgian dönemlerine ait mimarisiyle bilinmektedir. Edinburgh Üniversitesi ve İskoç Aydınlanması'nın etkisiyle yükselen kültür düzeyi ile bununla beraber yeni oluşan ve klasik tarzdaki "New Town"'ın mimarisi, Edinburgh'ya "Kuzeyin Atinası" ünvanını kazandırdı. Kayaların üstüne kurulu olan ve tarihi şehirle, şehrin ana caddesi Royal Mile'a hakim bir konumda bulunan şatosu başta olmak üzere birçok tarihi ve turistik özelliğe sahiptir. Şehrin "Old Town" ve "New Town" bölgeleri UNESCO Dünya Miras Listesi'ndedir.

Nüfusu tahminen 448,624 kişidir. Çok sayıda müze, tarihi yapı, şatolar, sanat galerileri, parklar, bahçeler ve daha birçok görülmeye değer mekan barındırmaktadır. Edinburgh'da dört tane üniversite bulunmakta ve üniversite öğretim yılı içinde şehirde 100.000'den biraz çok sayıda öğrenci yaşamaktadır. Bunlardan en eskisi dünyanın en saygıdeğer üniversitelerinden biri olan Edinburgh Üniversitesi'dir.

Ulaşım Otobüs, tramvay, Bisiklet ve taksi ile sağlanmaktadır.

Edinburgh'da ılıman deniz iklimi hakimdir. Yazlar ılık, kışlar serin ve yağışlı. Gulf stream etkisiyle sıcaklıklar çok düşmez. Britanya geneline göre yağış ortalaması da yüksek değildir.

Edinburgh Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA