Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Canterbury Dil Okulları

Canterbury Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Canterbury Dil Eğitimi Canterbury, Birleşik Krallık İngiltere ülkesininin Güney-doğu İngiltere bölgesinde bulunmakta olup Kent Kontluğu'na bağlı ikincil Canterbury Şehir Yerel İdaresi merkezidir. Ortçağlardan beri şehir statüsü de taşıyan bir yörel idare ve yerleşim birimidir. Stour Nehri üzerinde kurulmuştur. Nüfusu tahmini olarak 43.432 kişidir.

597 yılında kurulmuş olan tarihi Canterbury şehri Canterbury Christ Church University, University of Kent ve ana kampüsü KKTC'de bulunan Girne Amerikan Üniversitesi'nin Canterbury'deki kampüsü olmak üzere üç üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır.

Şehir tarihle modernizmi, heyecanı ve güvenliği bir arada barındırmaktadır. Spor, kültür ve eğlence konusunda sayısız alternatif sunmanın yanı sıra İngiltere'de havası en iyi şehirlerden biridir.

Canterbury çok büyük bir şehir olmaması nedeni ile toplu ulaşım otobüs ile sağlanmaktadır. Şehirde iki adet tren istasyonu vardır ve buradan kalkan trenler ile birçok şehre seyahat edilebilir. Londra ise sadece trenle 1 saat uzaklıktadır.

Canterbury, özellikle kış aylarında İngiltere'nin güney şehirlerinden daha sıcaktır. Aralık, ocak ve şubat aylarında en soğuk dönemlerini yaşayan Canterbury, temmuz ve ağustos aylarında sıcak ve nemlidir. 

Canterbury Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA