Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Calgary Dil Okulları

Calgary Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Calgary Dil Eğitimi Calgary, Kanada'da yer almakta olup dünyanın en zengin bölgelerinden biri olarak kabul edilen Calgary-Edmonton Koridoru'nun güney ucudur. 2011 verilerine göre 1,096,833 nüfusa sahip olup Alberta eyaletinin en büyük kentidir.

Kent, 1914'te Alberta'da petrolün bulunmasıyla başlayan süreçte, 40larda eyaletin sahip olduğu petrol kaynakları ve diğer doğal kaynaklarla zenginleşmesi ve özellikle 1973'te Arap petrolüne uygulanan ambargo dolayısıyla artan petrol fiyatlarına bağlı olarak hızlı bir büyüme göstermiştir.

Günümüzde Calgary, Kanada'da, Toronto'nun ardından en çok şirket merkezine sahip olan kent unvanına sahiptir; bu şirketlerin bir çoğu petrol endüstrisiyle yakından ilgilidir.

Calgary Üniversitesi (University of Calgary) kentin en önemli yüksek öğrenim kurumudur. Kanada'nın 4. en işlek havalimanı olan Calgary Uluslararası Havalimanı (YYC) buradadır. Şehiriçi ulaşım otobüsler ve hafif raylı sistem ile desteklenmektedir.

Kayalık Dağlar üzerindeki ünlü turizm kasabaları Banff, Lake Louise ve Canmore'a olan yakınlığının yanında, kent, turistlere sunduklarıyla da her yıl 4.5 milyon ziyaretçi çekmektedir. Calgary Stampede adı verilen büyük festival döneminde kent milyonlarca ziyaretçi almaktadır.

Calgary Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA