Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Adelaide Dil Okulları

Adelaide Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Adelaide Dil Eğitimi Adelaide, Avustralya'nın Güney Avustralya eyaletinin başkenti olup yaklaşık 1.28 milyon nüfusuyla ülkenin en kalabalık beşinci şehridir.

Adelaide, 2002 ve 2004 yıllarında The Economist dergisi tarafından düzenlenen Dünyanın En Yaşanılabilir Şehirleri anketinde kültürel nitelik, iklim, yaşama ücreti, ve sağlık, suç oranı gibi sosyal koşullar bakımından birincilik derecesini paylaşmıştır.

Bölgeye ilk kez İngilizler yerleşmiştir. Adelaide şehir planlaması ve deniz ve dağlar arasında kalan konumu itibariyle diğer tüm Avustralya şehirlerinden daha çok bir Avrupa şehri görünümündedir. Sanat festivali ve tüm yıl boyunca süren sanat etkinlikleri ile Adelaide kıtanın kültürel başkenti olarak anılmaktadır. Adelaide oldukça nezih bir şehirdir.

Adelaide'de müzeler ve sanat galerileri, muntazam bir şekilde korunmuş mimarisi ve görülmeye değer park ve bahçeleri ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği yerlerdir. Barossa Avustralya'nın en iyi şarap bölgesi olarak bilinir,  ve buraya günübirlik ve ya daha uzun süreli seyahatlar düzenlenmektedir.

Adelaide, Telstra, BHP Billiton ve National Australia Bank olmak üzere Avustralya'nın en büyük üç şirketine ev sahipliği yapmaktadır.

Adelaide'de yazları sıcak ve kuru, ilkbahar ve sonbahar ılık, kışları ise serin ve yağışlıdır. Tipik bir deniz iklimi görülmektedir.


Adelaide Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA