Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Newcastle Dil Okulları

Newcastle Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Newcastle Dil Eğitimi  Birleşik Krallık İngiltere ülkesinin Kuzey Doğu Bölgesinde bağımsız bir tek-seviyeli yerel idare şeklinde bir "Metropoliten Bölge" ve yüzyıllardır katedrali bulunduğu için bir şehir statülü yerleşim ve yerel idare birimidir. Tyne Nehrinin kuzey yakasında bulunmaktadır. Newcastle, 1663 yılında İngiliz topraklarına dahil olmuştur.

Şehir, Romalılar döneminde "Pons Aelius (Aeli Köprüsü)" adıyla kurulmuştur. Fakat Newcastle ismini İngiltere'yi Normanlar adına fetheden I. William'ın en büyük oğlu olan Normandiya Dükü "Robert Carthose"'nin 1080'de bu mevkiye inşa ettirdiği "Yeni Kale (New Castle)"den almıştır.

Tyne ve Wear metropolüne dahil olup nüfusu 259.536 kişidir. İngiltere'nin 20. en kalabalık şehridir. Küçük bir şehir olmasına rağmen çeşitli alışveriş merkezleri, kültürel aktiviteleri ve tarihi binalarıyla gelişmiş bir şehir merkezine sahiptir. İngiltere'nin en ucuz şehirlerinden biridir. Newcastle University ve Northumbria University olmak üzere iki önemli üniversiteye sahiptir.

Şehri boydan boya ören hafif raylı sistem metro ağı bulunmaktadır. Londra, Manchester, Edinburgh, Birmingham, Liverpool, Glasgow, Aberdeen, Leeds, York gibi önemli şehirlere direkt hızlı tren bağlantısı bulunmaktadır.

Şehirin yerlilerine ve konuştukları zor anlaşılan ingilizce aksanına "Geordie" denir.

Newcastle, ılıman bir iklime sahiptir. “Gulf Stream” sıcak su akıntısı nedeniyle aynı enlemdeki diğer bölgelere göre daha ılıktır. 

Newcastle Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA