Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Yurtdışında İngilizce Öğrenirken Çalışmak

Yurtdışında İngilizce Öğrenirken Çalışmak

Yurtdışında dil eğitimi almak bireyin sosyal yaşantısında, kişisel gelişiminde ve kariyerinde önemli etkilere sahiptir.Yurtdışındaki bu eğitimin maliyeti dolayısıyla kimi zaman da daha fazla sosyalleşerek dil kazanımına katkı yapması açısından, öğrenciler çalışma yolunu tercih eder.

Dil okullarına giden öğrencilere çalışma izni veren 2 ülke vardır: İrlanda ve Avustralya.İrlanda’da 25 hafta üzeri yapılan dil okulu vize başvurularında öğrencilere çalışma izni verilmektedir. Öğrenciler dilerlerse 25 hafta dil eğitimi aldıktan sonra 8 hafta dil eğitimi almaksızın sadece çalışarak İrlanda'da kalabilmektedirler. İrlanda'da dil eğitimi alırken aynı zamanda çalışarak masraflarınızı karşılayabilmeniz, farklı ülkelerden öğrencilerle kültür alışverişinde bulunabilmeniz, eğlenceli vakit geçirebilmeniz mümkündür. Bu hem İngilizce'yi ilerletme hem de yaşam giderlerini karşılayabilme adına öğrencilere sunulmuş çok güzel bir fırsattır. Academix yurtdışı eğitim aracılığıyla bu kurslar hakkında ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz ve ayrıca geçmiş yıllarda Academix yurtdışı eğitim danışmanlık ile yurtdışına giden öğrencilerimizin yazılarına ulaşmak isterseniz Academix’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.Avustralya’da ise 13 hafta üzerine çalışma izni verilmektedir. Öğrenciler dil eğitimi alırken haftada 20 saat part-time çalışma iznine sahiptir. 20 saat çalışarak yaşam masraflarının büyük bir kısmını karşılayabilirler.Tatil zamanlarında öğrencilere haftada 40 saat full-time çalışma izni de verilmektedir.Avustralya'da hizmet sektörü olarak saatlik ücretler oldukça yüksektir. Avustralya öğrencilere yönelik işler açısından size bir çok alternatif sunan bir ülke! Bir çok şirket ve firma part-time öğrenciler çalıştırmaktadır. Özellikle turizm, tarım, satış-pazarlama gibi sektörlerde part time iş olanakları bulunmaktadır. Öğrenciler böylelikle Avustralya kültürünü yakından tanıma ve okul dışında da İngilizcelerini geliştirme imkanı bulurlar.

Gün içinde dil kursuna devam ederken, aynı zamanda da ders saatlerine göre ayarlanmış çalışma imkanlarıyla kurs ve yaşam maraflarınızı karşılayacak kadar para kazanabilirsiniz.İngilizce konuşulan bir ülkede iş tecrübesi edinebilir, konuşma ingilizcenizi geliştirebilir ve akıcılık kazandırabilirsiniz.

Çalışma izini olan öğrenciler; ilk gittiklerinde alanlarına uygun işler bulamayabilirler.Daha çok kafe, restoran, fastfood ve bar gibi yerlerde çalışma imkanı bulabilirler.Öğrenciler çalışmak istedikleri takdirde dil pratiği için de imkan bulmuş olurlar.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA