Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Yurtdışında Dil Eğitimi

Yurtdışında Dil Eğitimi

Yurtdışında dil eğitimi almak günümüzde en çok tercih edilen yurtdışı eğitim programıdır. Yurtdışı dil okulları dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle dolup taşmaktadır. Yurtdışı dil eğitimi ile sizler hem dil öğrenir ve geliştirir hem de farklı ülkelerin kültür ve geleneklerini yakından tanırsınız. Yurtdışı dil eğitimi ile yaşam tecrübeniz artacağı gibi problem çözme odaklı bir gelişme sergilersiniz. Yeni insanlarla daha kolay iletişim kuracağınız için iş yerinde özellikle grup çalışmalarında daha başarılı olursunuz.

Yabancı bir dili öğrenebilmek için bol pratik yapmak ve o ülkenin kültürünu tanımak gereklidir. Bu yüzden ülke seçimlerinde öğrencinin hangi ülkenin kültürüne en çabuk adapte olabileceği ve o ülkede hangi aktivitelere katılabileceği araştırılmalı. Öğrenci dil eğitimini alırken bir yandan tatil yaparak motivasyonunu artırmalı ve sosyalleşerek pratik yapma imkânı bulmalı.

Yurtdışında Dil eğitimi

Dil kullanım yeteneklerinizi geliştirdiğiniz zaman özellikle iş sektöründe bir adım öne geçmiş olursunuz. Dil eğitimi sırasında ailenizden uzak kendi başınıza bir yaşam sürdüreceğiniz için hayat bakış açınız değişir ve olayları daha hızlı gözlemleme yeteneğine sahip olursunuz. Değişik fikirler ve yeni insanlar sizlerin hayat bakışını değiştirir.

Hem eğitim alıp, hem gezip, görüp, eğlenip hem de pratik yaparak akıcı bir şekilde İngilizce konuşursunuz. Yeni kültürler yeni arkadaşlar tanıyıp kesinlikle o çekingen halinizden kurtulacaksınız. Hepimizin sorunu olan ''ay acaba ne desem ya doğru telaffuz edemezsem el kol hareketi yapsam çok mu kaba olur en iyisi ben ölü taklidi yapayım'' lar bitecek. Mecbursunuz çünkü aç kalırsınız Allah muhafaza bildiğinizi söyleyin. Zaten sizden kimse mükemmel bir İngilizce beklemiyor. Öyle bir yargı olsa Türkiye’ ye gelen turistlerin vay haline.

Yurtdışı eğitim sektörü gün geçtikçe büyümektedir. Dil eğitimi için öğrenciler en çok ABD'yi tercih etmiştir. ABD bu tercihler sonucunda ülke ekonomisine 20 milyar dolar gelir sağlamıştır ki bu gelir NASA’nın bir yıllık bütçesini bile aşmaktadır. İngiltere ise sadece dil eğitimi için ülkesinde ağırladığı 600 bin öğrenci sayesinde kasasına 2 milyar sterlin kazandırmıştır. İngiltere dünya üzerinde pek çok ülkeden genci bir arada toplayan bir merkez konumundadır. Örneğin Nijerya, İngiltere’ye dil okulları ve kolejlere gönderdiği öğrencileri ile İngiltere ekonomisine 300 milyon sterlin kazandırıyor. 


YURTDIŞI DİL OKULU ARA