Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

YURTDIŞINDA 6 AYLIK DİL EĞİTİMİ

YURTDIŞINDA 6 AYLIK DİL EĞİTİMİ

Yabancı dil öğrenimi profesyonel hayat için en temel yapı taşlarından biridir. Globalleşen dünyada başta İngilizce olmak üzere 2. ve hatta 3. yabancı dil edinme eğilimi gittikçe artmaktadır. Öğrenciler için öğrenim hayatları bittiğinde atılacağı iş hayatı, halihazırda iş sahibi olan kişiler için ise kendini geliştirme ve vizyon geliştirme açısından yabancı dil öğrenimine ihtiyaçları vardır.

Yabancı dil eğitiminin 5 aşaması vardır. Bunlardan ilki dil bilgisi diğerleri de sırasıyla okuduğunu anlama, yazma, dinleme ve konuşma. Her ne kadar dil bilgisi, okuduğunu anlama ve yazma konularında ülkemizde de alınan eğitimler yeterli olsa da dinleme ve konuşma konusunda çokta yeterli olamıyor. Bu durumda yurtdışında dil eğitimi almak yabancı dile sürekli maruz kalınacağından ve konuşma yetisinin kullanılma zorunluluğu olacağından çok daha etkili olacaktır. Yani okul saatleri dışında da dilde pratik yapma imkanı bulan öğrenciler o dile daha çabuk adapte olur ve dilin yerel halk tarafından kullanımına şahit oldukları için dile daha çok hakim olurlar.

Bilinenin aksine yurtdışında yabancı dil eğitimi almak çok pahalı ve imkansız değildir. Sonuç odaklı bakıldığında farklı kültürler tanıyıp farklı bir ülkede yaşama şansına erişen öğrencilerin ülkeye geri döndüklerinde kazanımları çok daha fazla olacaktır. Yurtdışında alınan yabancı dil eğitiminde süreç daha hızlı ilerler ve daha sağlıklı olur. Bir dili, anadili öğrenilmek istenen dil olan bir ülkede öğrenmek istediğinizde dili sosyal hayatınızda aktif hale getirebilmeniz 4-6 ay arasında değişse de, tam tersi durumda bu süreç gittikçe uzar ve okul dışında dili geliştirme imkanınız olmaz. Bu da yurtdışında yabancı dil eğitimi almanın en önemli avantajlarından biridir.

YURTDIŞINDA 6 AYLIK DİL EĞİTİMİ

İngilizce dil eğitimi için en çok tercih edilen ülke İngiltere, İngiltere’de en çok tercih edilen şehirlerse Londra ve Brighton’dır. Para biriminin Türk Lirasına oranı oldukça fazla olduğundan diğer ülkelere nazaran fiyat olarak daha yüksek olmasına rağmen, İngiltere’de İngilizce dil eğitimi almak İngilizce’yi doğduğu topraklarda öğrenmek daha avantajlı hale gelecektir. İngiltere dışında Amerika, Kanada, İrlanda ve Malta da yurtdışında İngilizce öğrenmek için tercih edilen ülkelerdendir. Amerika ülkemize olan uzaklığı yüzünden pek tercih edilmese de anadili İngilizce olduğu için göz ardı edilemeyecek bir fırsatlar ülkesidir. İrlanda ise 25 hafta alınan dil eğitimi sonrasında öğrencilerine 8 haftalık bir çalışma izni verir. Bu bakımdan oldukça tercih edilen bir ülkedir.

Almanca, Fransızca, Rusça, Çince, İspanyolca ve İtalyanca daha spesifik diller oldukları için bu dillerde seçenek sadece ana dil ülkelerinde farklı şehirlerde olabilir. Örneğin Almanca için Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak Türkiye danışmanlığı yaptığımız DID (Deutsch in Deutschland) okulları Berlin, Hamburg, Frankfurt ve Münih’te eğitim vermektedir.

Daha detaylı bilgi almak için dilerseniz www.academix.com.tr den bilgi istek formunu doldurabilir ve ya en yakın ofislerimizde danışmanlarımızla randevu alabilirsiniz.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA