Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Yurtdışında 5 Aylık Dil Eğitimi

Yurtdışında 5 Aylık Dil Eğitimi

Yurtdışında yabancı dil eğitimi almaya karar verdikten sonra netleştirmeniz gereken diğer önemli konular da hangi ülkede ne kadar eğitim alacağınızdır. Hangi ülkede ve ne kadar eğitim alacağınız tamamen sizin isteğinize ve beklentinize yönelik olarak değişir. Örneğin; İngilizce eğitim almak istiyorsunuz, fakat bunu ana dili birden fazla olan bir ülkede –Kanada (İngilizce, Fransızca)- mi almak istiyorsunuz, yoksa İngilizceyi doğduğu topraklarda –İngiltere- mı almak istiyorsunuz bu tamamen sizin tercihinize bağlı bir şeydir. Her iki durumda da farklı farklı avantajlar ve dezavantajlar vardır. Ayrıca ne kadar eğitim alacağınız da sizin halihazırdaki yabancı dil seviyenize ve ulaşmak istediğiniz seviyeye göre değişir. 2 haftadan 52 haftaya kadar değişen yurtdışında yabancı dil eğitimi için 5 aylık süreç genel olarak 18- 24 hafta olarak değerlendirilir. Bu süreler okuldan okula göre değişmektedir. Ülke ve süre konusunu netleştirdikten sonra gelen bir diğer önemli konu da sizin sosyal yaşantınız ve yaşam biçiminize uygun olan o ülkede bir şehir seçmektir. Örneğin; daha sessiz sakin bir şehirde yerel halktan insanlarla iç içe bir yabancı dil eğitimi mi almak sizin için daha etkili olacak yoksa uluslararası öğrenci potansiyeli yüksek olan daha metropol bir şehirde mi yabancı dil eğitimi almak sizin için daha etkili olacak buna karar vermelisiniz. Bu konuda Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ofislerindeki alanında uzman danışmanlardan ücretsiz olarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurtdışında 5 Aylık Dil Eğitimi

Yurtdışında alınan 5 aylık bir yabancı dil eğitimi sonrasında başlangıç seviyesinden başladığınız düşünülürse dile olan hakimiyetiniz bariz bir şekilde artmış olarak geri dönersiniz. Halihazırda yabancı dil eğitiminiz varsa eğer o dili sosyal ve iş/okul hayatınıza adapte edecek kadar geliştirmek için yeterli bir süre olacağını göreceksinizdir. Fakat bu durum sizin bu 5 aylık süreyi yurtdışında nasıl değerlendirdiğinizle de alakalıdır. Çekingen tavırlarla yerel halk ve ya sizin gibi farklı ülkelerden gelen öğrencilerle olan iletişiminizi minimum seviyede tutup, ana dilinizde iletişim kurabileceğiniz insanlarla iletişim halinde olursanız bu durumda dilinizi sadece okul sınırları içerisinde geliştirme şansı bulabileceğinizden sosyal dilinizi çokta fazla ilerletme şansı bulamazsınız. Çünkü yurtdışında yabancı dil eğitimi almanın en önemli avantajlarından biri de o dili sosyal olarak kullanma şansınızın olmasıdır. Bunu eğitim aldığınız ve o ülke sınırlarında olduğunuz sürece çok iyi değerlendirmeniz gerekir. Okullardaki eğitim genel olarak dil bilgisi ve kelime bilgisi olarak sınırlı kalabilir.

Daha detaylı bilgi almak isterseniz sizleri en yakın Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ofislerine bekleriz. Ayrıca www.academix.com.tr adresinden de bilgi istek formu doldurabilirsiniz. Size en yakın ofisimizden danışman arkadaşımız en kısa sürede bilgi vermek için sizi arayacaktır.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA