Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Yurtdışında 3 Aylık Dil Eğitimi

Yurtdışında 3 Aylık Dil Eğitimi

Sürekli gelişen ve globalleşen dünyada ülkeler ve insanlar arasındaki azalan mesafeler dolayısıyla yabancı dil öğrenmek profesyonel yaşamı daha da kolaylaştıran bir etken haline gelmiştir. Kendini daha etkin bir şekilde ifade edebilmek ve rahat iletişim kurmak adına neredeyse zorunlu hale gelen yabancı dil öğrenmenin en hızlı ve etkili yollarından biri de şüphesiz ki yurtdışında yabancı dil eğitimi almaktır. Yurtdışında yabancı dil öğrenmenin en önemli avantajlarından biri de o ülkede hayatınızı devam ettirebilmek adına en yakın zamanda dili kullanabiliyor olmanızın gerektiğindendir. Bu durum sosyal dilinizin gelişmesine ve dile tam anlamıyla hakim olmanıza sebep olur.

Yurtdışında 3 Aylık Dil Eğitimi

Yurtdışında yabancı dil eğitimi almak için belirleyeceğiniz süre tamamen sizin bütçenize ve ihtiyacınıza göre şekillenir. Kimi okullara göre değişse de 2 haftadan 52 haftaya kadar uzayan bu süreçte eğer o dile sıfırdan başlayacak bir öğrenciyseniz 3 ay, sizi 2 kur atlatacak duruma getirebilir. Fakat bu durum sizin ilerlemenize bağlı olarak değişecektir. Kimi öğrenciler için 3 ay yeterli olurken kimileri de daha fazla süreye ihtiyaç duyabilir. Genel olarak yaz tatillerini değerlendirmek isteyen öğrenciler tarafından 3 aylık yaz dönemi dil eğitimi tercih edilir. Eğer dile tam anlamıyla hakim olmak isterseniz Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak minimum 6-9 ay süreli yabancı dil eğitim kurslarını öneririz. Başta 3 aylık eğitimin yeterli olduğunu düşünüp sonrasında beklediği seviyeye gelemeyen öğrencilerimiz için ise o ülkedeyken eğitiminin süresini uzatma imkanı vardır.

Neredeyse tüm dünyada çok çeşitli dil okullarının Türkiye temsilciliğini yapan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık öğrencilerinin İngilizce eğitim için en fazla tercih ettiği ülkeler İngiltere, İrlanda, Amerika ve Kanada olarak çeşitlilik gösterir. İngiltere hem İngilizce’nin doğduğu topraklar olması sebebiyle hem de ülkemize olan yakınlığıyla ilk sıralarda yer alır. Ayrıca Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca vb. gibi spesifik diller için de programlarımız mevcuttur.

Daha detaylı bilgi almak isterseniz www.academix.com.tr adresini ziyaret edebilir ve ya en yakın ofislerimizde danışmanlarımızla görüşme yapabilirsiniz.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA