Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Yurtdışında 2 Aylık Dil Eğitimi

Yurtdışında 2 Aylık Dil Eğitimi

Yurtdışında verilen dil eğitimi programlarının pek çok seçeneği vardır ki bu durum öğrencilerin isteklerine ve beklentilerine göre şekillenebilir. 2 aylık bir yurtdışı dil eğitimi almak isteyen bir öğrenci için sunulabilecek olan seçenekler; genel dil eğitimi, mesleki dil eğitimi (hukuk, tıp, işletme, turizm vb.), TOEFL, TestDAF gibi sınav hazırlık programları ve o ülkedeki üniversiteye hazırlanan öğrenciler için akademik dil eğitimi olarak sıralanabilir.

2 ay süresi okullar tarafından 6-8 hafta olarak belirlenmiştir. Bütçenize ve ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz. Genel dil eğitiminde 6-8 hafta süresinde yabancı dilinizi 1 seviye yukarı taşıyabilirsiniz. Mesleki ve sınav hazırlık dil eğitimleri için 6-8 hafta yeterli bir süredir. Genel dil eğitimi programı alırken aynı zamanda mesleki ve ya sınav hazırlık kursları da alarak bu 2 ayı daha verimli hale getirebilirsiniz. Kombinasyon kurslar adını verdiğimiz bu yoğun programlarda genellikle sabahları standart genel dil eğitimi, öğleden sonra ise seçeceğiniz kurs programına göre şekillenen bir ders programınız olur.

Yurtdışında 2 Aylık Dil Eğitimi

Yurtdışında yabancı dil eğitimi için kısa bir süre olan 2 ay için genellikle tercih edilen ülkeler, ülkemize yakın olması sebebiyle, çeşitli Avrupa ülkeleri, İngiltere, İrlanda, Kanada, kimi zaman da Amerika olarak değişmektedir. Ayrıca yaşam standartları bakımından tercih edilen bir diğer ülke de Avustralya’dır. Fakat Avustralya ülkemize olan uzaklığı yüzünden 2 ay gibi kısa süre için değil de daha çok 6 ay ve üzeri dil eğitimleri için tercih edilir. Avustralya 6 ay ve üzeri dil eğitimi alan öğrencilere yasal çalışma izni de vermektedir. Hizmet sektöründe haftalık ücretlerin bir hayli yüksek olduğu Avustralya’da dil eğitiminizi alırken aynı zamanda haftalık 20 saat part-time -tatil zamanları haftalık 40 saat full-time- çalışabilir bu sayede günlük giderlerinizi karşılayabilirsiniz.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA