Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Yurtdışında 11 Aylık Yabancı Dil Eğitimi

Yurtdışında 11 Aylık Yabancı Dil Eğitimi

Yurtdışında yabancı dil eğitimi almak hayat rutininizi kırmak adına ve çok fazla kişinin ulaşamayacağı bir vizyona sahip olmanıza neden olan bir aktivitedir. Değişik bir kültürün içinde olmak, farklı geleneklerle karşılaşmak hayata bakış açınızı değiştirecektir. Bunların yanında tabii ki öğrenmek istediğiniz yabancı dilin gelişimi için oldukça önemlidir. Ana dili sizin öğrenmek istediğiniz dil olan yabancı bir ülkede dil eğitimi aldığınızda teorik olarak okulda öğrendiğiniz bilgileri dışarıdaki sosyal hayatınızda pratik etme şansınız olacağından öğrenme hızınız ve kaliteniz bariz bir şekilde artacaktır. Ayrıca farklı bir ülkeyi gezip görme imkanına da sahip olacaksınız.

Yurtdışında 11 Aylık Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı dili tam anlamıyla sosyal hayatınıza, eğitiminize ve ya iş hayatınıza entegre edebilmek için gerekli olan süre kişinin öğrenme hızına göre değişim gösterse de minimum 6-9 ay olarak gösterilir. Bu süre arttıkça doğal olarak yabancı dilinizi geliştirme imkanınız ve dile hakim olma seviyeniz artar. Yurtdışında 11 aylık bir yabancı dil eğitimi o ülkede neredeyse 1 yıl yaşamak, hayatı orada devam ettirmek demektir. Bu süre neredeyse o ülkenin ve şehrin yerlisi kadar oraya ve dile hakim olmanızı sağlar. Zamanla sürekli gittiğiniz marketlerde tanınacak ve günlük hayata dair görevlilerle kısa konuşmalar yapacak seviyeye geleceksinizdir. Bu durum sizin bu 11 ayı nasıl değerlendirdiğinizle de alakalı olsa da, dil öğrenmek için yeterince uzun bir süre olan 11 ay size bu yetiyi verecektir. 11 aylık süre zarfında yabancı dilinizi rahatlıkla 5-6 seviye üste taşıyabilirsiniz. Yani özetle eğer sıfırdan bir yabancı dile başlarsanız B2 dediğimiz kendini konuşarak ve yazarak rahatça ifade etme seviyesine gelebilirsiniz. Ayrıca dilin sahip olduğu kısaltmalara ve tonlamalara da hakim olursunuz. Bu da ülkeye geri döndüğünüzde yabancı dilinizi kullanmanız gerektiğinde karşınızdakine ana dilinizi konuşuyormuş izlenimi yaratır ki bu durum ülkemizde pek sık görülen bir şey değildir. Sonuç olarak ülkemizde dahi farklı bir bölgeye ve şehre gittiğimizde oranın yöresel ağzına olan aşinalığımız 11 ay içerisinde nasıl gelişme gösterirse ve ya o yöre halkının gelenek göreneklerine, yaşayış tarzlarına ne kadar aşina olursak, yabancı dil öğrenmek için yurtdışına gittiğimizde de aynı buna benzer bir gelişme gösteririz. Fakat eğer yabancı dile sıfırdan başlayacaksanız ilk başlarda iletişim kurmakla ilgili sorunlarınız olabilir. Bunu da ülkeye gitmeden önce kendi durumunuzu kısaca anlatan bir kaç cümleyi ezberleyip başlarda onları tekrarlayarak aşabilirsiniz. Yurtdışında çok fazla uluslararası yabancı dil okulu olduğu için genel olarak yerel halkların çoğu sizin durumunuzda olan öğrencilere oldukça alışıktır. Bu yüzden sizi zorlayacak şekilde davranmazlar. Sonrasında zaten ilerlemenize kendiniz de şahit olacaksınızdır.

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak en yakın ofislerimizde profesyonel danışmanlarımızla sizlere ücretsiz danışmanlık hizmeti vermek için bekliyoruz.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA