Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Yeşil Pasaportla Vize Almadan 3 Ay Dil Eğitimi Alabileceğim Ülkeler ve Diller

Yeşil Pasaportla Vize Almadan 3 Ay Dil Eğitimi Alabileceğim Ülkeler ve Diller

Vize başvurusu için birçok belge toplamak zorunda kalan, yaşadığı zaman kaybı ve stres nedeniyle seyahat planlarını değiştiren herkes vizesiz bir dünya hayali kuruyor. Hususi pasaport, ya da daha bilinen adıyla Yeşil pasaport sahipleri birçok ayrıcalığa sahipler. Pasaport harcı ödemiyorlar ve bazı ülkelere vizesiz giriş yapabiliyorlar.

Yeşil pasaport sahipleri Schengen’e üye ülkelerde vizesiz dolaşım hakkına sahiptir. Yani Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan’a vize almadan, sadece yeşil pasaportunuz ile giriş yapabilirsiniz.

Vizesiz seyahat hakkınızı 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla yalnızca turistik girişlerde kullanabiliyorsunuz.

Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları, yukarıda bahsedilen ülkelere 12 haftaya kadar bir dil okulu kaydı yaptırırlarsa, herhangi bir vize uygulamasına tabi olmaksızın seyahat edebilirler. Yeşil pasaportu sahibi ve 12 haftanın üzerinde eğitim alacak kişilerin ise vize alması gerekmektedir.Avrupa’nın birçok ülkesine vizesiz seyahat edebilme imkanına sahip olan yeşil pasaport sahipleri ispanyolca, İtalyanca, Almanca, Fransızca ve Rusça gibi farklı dillerde 3 ay dil eğitimi alabilirler. Bu eğitimi vizesiz bir şekilde istedikleri dilin anavatanında alabilirler.

Lakin yeşil pasaport sahipleri de bazı ülkeler için vize almak durumundadırlar. Bu ülkeler; Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Ermenistan, Güney Afrika Cumhuriyeti (30 güne kadar vize kapıdan alınıyor), Hindistan, Irak, İngiltere (İngiltere aktarması yapacakların transit vize alması gerekiyor), İrlanda, Kanada, Kıbrıs Rum Kesimi, Suudi Arabistan ve Yeni Zelanda.

İngiltere, İrlanda, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya veya Kanada’da ingilizce dil eğitimi almak isteyen yeşil pasaport sahipleri vize almak zorundadır.Bu ülkeler yeşil ya da bordo pasaport farketmeksizin vize istemektedir.

Dünya’da en fazla konuşulan ikinci yabancı dil olan ispanyolca için ise; anadili ispanyolca olan İspanya,Arjantin ve Meksika gibi birçok ülkede dil eğitimi alabilirler.Güney Amerika’ya ispanyolca dil eğitimi ile giden yeşil pasaportlu öğrenciler 3 aya kadar vizesiz eğitim alabilirler.

Yeşil pasaport sahipleri, vize işlemleri ile uğraşmadan, vize sonucu beklemeden rahatlıkla seyahet edebilirler.Yeşil pasaport sahipleri 3 aya (12 hafta) kadar dünyanın pek çok ülkesinde vizesiz dil eğitimi alabilirler. Academix yurtdışı eğitim aracılığıyla bir çok ülkede bir çok farklı dilde eğitim veren dil okulları hakkında ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz. Geçmiş yıllarda Academix yurtdışı eğitim danışmanlık ile yurtdışına giden öğrencilerimizin yazılarına ulaşmak isterseniz Academix’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA