Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

YAZIN YURTDIŞI DİL EĞİTİMİ

YAZIN YURTDIŞI DİL EĞİTİMİ

Günümüzde dünyanın dört tarafından 2. ve 3. yabancı dil öğrenme özellikle öğrenciler için çok büyük bir önceliktir. Gelişen ve globalleşen dünyada iş bulma ve tercih edilme için her meslekten kişilerin dil bilme durumlarına göre seçildiklerinin bilincinde olan öğrenciler özellikle okullarının tatil olduğu yaz dönemlerini yurtdışı dil eğitimi için değerlendirirler. Halihazırda iş hayatında olan kişiler için yeni bir dil öğrenmek ve ya dili geliştirmek için tercih edilen yurtdışında dil okullarının özellikle yazın olmasının sebebi ise iklim koşulları elverdiğince gidilen ülkenin gezilip görülmesi yönündendir. Yurtdışında alınan dil eğitiminin ülkemizde alınan dil eğitimine nazaran en büyük avantajı kişinin yurtdışında kaldığı süre boyunca o dili konuşmak zorunda olması ve sosyal dilini bu şekilde geliştirmesidir. Bir dili tam anlamıyla öğrenmek için gereken 4 becerinin (okuma anlama-yazma-dinleme-konuşma) konuşma kısmı, anadili öğrenmek istediğimiz yabancı dil olmayan bir ülkede öğrenmek istediğimizde maalesef yetersiz kalır. Bu durumda yurtdışı dil eğitimleri devreye girer. Yalnızca dil bilgisi ve ya kelime bilgisiyle sınırlı kalmayan yurtdışı dil eğitimlerinde öğrenci yerel halktan dilin sahip olduğu kısaltmalar, nidalar, jest ve mimikler gibi ayrıntıları da öğrenir ve durumda dile daha çok hakim olur.

YAZIN YURTDIŞI DİL EĞİTİMİ

Yaz tatillerinde alınabilecek yurtdışı dil eğitimlerinin çok çeşitli seçenekleri vardır. Bunları kısaca özetlemek gerekirse;

Dil Okulları: 12 ay geçerliliği vardır. Her yaştan herkese açıktır.

Yaz Okulları: 8-17 yaş aralığı için yaz tatilini değerlendirme amaçlıdır.

Summer Session: Türkiye’de üniversite eğitimi gören öğrencilerin yurtdışında denkliği olan üniversitelerin her hangi birinin ilgili bölümlerinde yaz tatili boyunca dersler alıp sonrasında kendi üniversitesine döndüğünde aldığı dersleri saydırmasıyla ilgili bir programdır.

Programlarla ilgili daha detaylı bilgi için sizleri Academix Yurtdışı Eğitim Danımanlık ofislerimize bekleriz. www.academix.com.tr adresinden de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA