Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Yabancı Ülkede Dil Eğitimi Fiyatları

Yabancı Ülkede Dil Eğitimi Fiyatları

Yabancı bir ülkede dil eğitimi almak yabancı dil öğrenmenin aslında en eğlenceli ve en basit yoludur. Hem farklı bir ülkede oranın kültürünü öğrenmek ve gezip görmek hem de anadili öğrenmek istediğiniz yabancı dil olan bir ülkede dil öğrenme ayrıcalığına sahip olmak için bir çok dil eğitim programımız mevcuttur. Yurtdışında dil eğitiminin ilk başlarında tamamen yeni bir kültüre uyum sağlamak ve ana diline tam anlamıyla sahip olmadığınız için etkili bir iletişim kurmak size korkutucu gelse de çok heyecan verici bir deneyimdir. Zamanla başta problem olarak algıladığınız bu durumlarla daha kolay baş ettiğinizi gördüğünüzde artan özgüveniniz ve hissettiğiniz olgunlaşma sayesinde ne kadar doğru bir karar verdiğinizi anlayacaksınız.

Yabancı Ülkede Dil Eğitimi Fiyatları

Ülkemizde alınan yabancı dil eğitimlerinde eksik kalan yönler olan konuşma ve dile sürekli maruz kalma aşamalarını yurtdışında dil eğitimi alırken tam anlamıyla karşılayabilirsiniz. Çünkü aslında bir dile tam anlamıyla hakim olmak, o dili sosyal ve iş hayatınıza entegre edebilmek için gerekli olan 5 temel aşamanın –dil bilgisi, okuma anlama, yazma, dinleme ve konuşma- tamamlanması demektir. Fakat maalesef ülkemizde yabancı dil öğrenirken dinleme ve konuşma yani dile sürekli maruz kalma aşaması eksik kalıyor. Yurtdışında yabancı dil eğitimi almak ise size bu 5 temel aşamayı da aynı anda veriyor. Ayrıca okullarda uluslararası arkadaşlıklar edinebilir bu sayede değişik kültürlerle tanışabilirsiniz.

Yabancı Ülkede Dil Eğitimi Fiyatları

Yabancı ülkede dil eğitimi fiyatları konusu çok geniş bir kavramdır. Bu durum gidilecek olan ülkeye, program yoğunluğuna ve konaklama şekline göre değişkenlik gösterir. Ayrıca Amerika, İngiltere, Kanada, Avrupa ülkeleri ve ülkemizdeki para birimlerinin farklılığı ve bu para birimi kurlarının sürekli değişmesinden dolayı kesin ve net bir fiyat vermek imkansızdır. Bu konuya ancak istekleriniz ve beklentileriniz netleştiği zaman kesin bir açıklama getirilebilir. Fakat ortalama olarak konuşmak gerekirse İngiltere’de bir dil okulunda İngilizce dil eğitimi almak için haftalık ortalama 290 GBP, Amerika’daki bir okul için haftalık ortalama 400 Amerikan Doları denilebilir. Almanya’da alınmak istenen bir haftalık Almanca eğitimi için ortalama çıkacak olan fiyat 180 Euro olabilir. Bu fiyatlara konaklama, uçak bileti, havaalanı transferi ve karşılaması gibi ayrıntılar dahil değildir. Konaklama için aile yanı, yurt, hotel/otel vb. gibi alternatifler arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Bu durumda konaklama için ortaya çıkacak olan fiyatta seçiminize göre değişecektir.

Ülkeler ve okullarla ilgili daha detaylı bilgi ve öneri almak isterseniz sizleri Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ofislerimize bekleriz.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA