Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Yabancı Dil Okulu

Yabancı Dil Okulu

Yabancı dil eğitimi almak günümüzde artık tabiri caizse zorunlu hale gelmiştir. Sürekli değişen ve gelişen dünyada 2. ve hatta 3. yabancı dil bilme oranı gittikçe arttığı için iş hayatında ve sosyal yaşamda kişilerin kendilerini eksik hissetmemesi adına yardımcı olan yabancı dil okullarının sayıları hem ülkemizde hem de yurtdışında oldukça fazladır. Ülkemizde bulunan yabancı dil okullarının verdiği eğitimler her ne kadar yeterli gibi görünse de aslında bazı durumlarda sürekli kendini tekrar eder duruma gelir. Örneğin; ülkemizdeki her hangi bir yabancı dil okulundan dil eğitimi almak isterseniz, okuldan çıktığınız anda o dile ihtiyacınız kalmayacağı için eğitiminiz okul içindekiyle sınırlı kalacaktır. Fakat yurtdışında alınan yabancı dil eğitiminde dille sürekli haşır neşir olunacağından daha sağlıklı bir sonuçla geri dönersiniz. Çünkü sadece yabancı dil öğrenimi için değil ana dil öğrenimi için bile geçerli olan bir kural vardır ki o da dile sürekli maruz kalmak. Örneğin 2 yaşındaki bir Türk çocuğunu ele alırsak, daha Türkçenin dil bilgisi kurallarını bilmez fakat rahatlıkla sizinle iletişim kurabilir. Bunun sebebi sürekli etrafında Türkçe konuşulması sonucu dile maruz kalmasından dolayıdır. Yabancı dil öğrenmekte aslında bunun gibidir.

Yabancı Dil Okulu

Yurtdışında yabancı dil eğitimi almak okullarda verilen eğitimin yanı sıra yabancı dili duymak o dilin kısaltmalarını, jest-mimiklerini, tonlamalarını da öğrenmek anlamına gelir. Ayrıca yurtdışında yabancı dil eğitimi almak sosyal olarak da vizyonunuzu geliştirir. Farklı bir ülkede yaşamak ve onların kültürünü öğrenmek artık hayata daha geniş bir pencereden bakmanıza sebep olur. İş yaşamınızda sizi daha üst seviyelere getirip kariyerinizde olumlu sonuçlar doğurur.

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak deneyimli danışmanlarımızla sizlere yurtdışı eğitimi konusunda her zaman yardımcı olmaya hazırız. Yabancı dil eğitimleri ve daha bir çok program için daha detaylı bilgi almak isterseniz sizleri en yakın ofislerimize bekleriz.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA