Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Vizesiz Gidip İngilizce Öğrenebileceğim Ülkeler Şehirler

Vizesiz Gidip İngilizce Öğrenebileceğim Ülkeler Şehirler

Bir dili öğrenmek kadar onu aktif olarak kullanabilmek de önemlidir. Bu nedenle yabancı dil öğrenmenin ve bu dili etkili bir şekilde kullanabilmenin en iyi yolu, o dili anadili olarak kullanan bir ülkede eğitim görmektir. İngilizceyi, anadili ingilizce olan bir ülkede öğrenmek her zaman daha etkilidir.

İstediğiniz bir dili öğrenmek için o dilin anadil olarak kullanıldığı ve konuşulduğu bir ülkeyi seçmenizi gerektiren birçok neden vardır. Bunların en başında sürekli pratik yapma imkanı sunması gelir. Gittiğiniz okuldaki eğitimin yanısıra günlük yaşantınızın getirdiği çeşitli durumlarda da o dili konuşmak zorunda kalırsınız.Böylelikle daha kısa bir sürede yeterllilğe sahip olursunuz.

Vizesiz giderek İngilizce öğrenebileceğim ülke var mı?

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere, İrlanda ve Avustralya gibi anadili ingilizce olan ülkeler yeşil ya da bordo pasaport farketmeksizin vize istemektedir. Lakin Güney Afrika Cumhuriyeti, 1-3 ay arası eğitim programlarına katılacak Türk öğrencilerinden vize istememektedir.Afrika kıtasının güneyinde bulunan Güney Afrika Cumhuriyeti kıtanın en gelişmiş ülkesidir. Güneybatısında Atlas Okyanusu, güneydoğusunda Hint Okyanusu vardır. Güney Afrika’da başta İngilizce olmak üzere 11 farklı dil konuşulmaktadır. Güney Afrika’da İngilizce dil eğitimi alabileceğiniz birçok uluslararası dil okulu bulunmaktadır. Resmi dili İngilizce olan Güney Afrika’da başkent Cape Town ve Johannesburg dil okullarının bulunduğu ve öğrencilerin dil eğitimi almak için tercih ettikleri iki önemli merkezdir.

Dil öğrenmenin yani sıra değişik bir deneyim yaşamak isteyenler için en ideal dil öğrenme merkezi Güney Afrika’dır. Farklı kültürel yapısıyla size renkli bir yaşam imkanı sunan Güney Afrika dil okulları, dünyanın birçok yerinden öğrenci almaktadır. Doğal güzellikler ile modern şehrin bir arada bulunduğu Güney Afrika ‘da dil eğitimi almak oldukça ekonomiktir.Eğitim ve konaklama maliyetleri İngiltere, ABD gibi seçeneklere kıyasla daha ekonomiktir. Güney Afrika'da yaşam masrafları bölgelere göre farklılık gösterebilse de genel olarak pahalı değildir.

Güney Afrika'da bir çok millet yaşamaktadır. Bu ülkede dil eğitimi alanlar da değişik kültürleri tanıyarak genel kültürlerini geliştirme fırsatı bulurlar. Güney Afrika nüfusunun heterojen doğası, kendisini dil, sanat ve dinlerde gösteren bir kültürler mozaiğinin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Doğal hayatı seven öğrenciler için de Güney Afrika çok uygun bir noktadır. Güney Afrika'da rafting, paraşüt gibi aktivitelere katılabilirsiniz.

İngilizce dil eğitiminizi, vize almadan (3 aya kadar) gidebileceğiniz bir ülkede tamamlamak istiyorsanız Güney Afrika doğru tercihtir. Academix yurtdışı eğitim aracılığıyla Güney Afrika’da ki dil okulları hakkında ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.Geçmiş yıllarda Academix yurtdışı eğitim danışmanlık ile yurtdışına giden öğrencilerimizin yazılarına ulaşmak isterseniz Academix’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

YURTDIŞI DİL OKULU ARA