Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Vize Süreçlerinde Hemen Hemen Bütün Ülkelerde Ortak Olan Aşamalar Nelerdir?

Vize Süreçlerinde Hemen Hemen Bütün Ülkelerde Ortak Olan Aşamalar Nelerdir?

Öğrenci vizesi başvurusunda istenilen belgeler ülkeden ülkeye, seyahat amacına veya başvuranın pasaportunun türüne (diplomatk, hizmet, hususi, umuma mahsus pasaport veya seyahat belgesi) ve hatta zamandan zamana büyük değişiklikler gösterebilmektedir. İlgili temsilcilikten bilgi alınması gerekmektedir.

Pasaportun yıpranmamış olması gerekir. Yıpranmış pasaporta vize alsanız dahi sınırdan geri çevrilmeniz mümkündür. Pasaportunuzu yenilemenizde yarar vardır.

Pasaportunuzun geçerlilik süresini kontrol edin. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvuru tarihinden itbaren en az 6 ay olmasına özen göstermelisiniz.

Öğrenci Vizesi

Başvurunuzu yaparken belgelerin tam ve eksiksiz olduğuna dikkat etmelisiniz. Yıpranmış, üzerinde oynanmış veya sahte belgelerle kesinlikle vize başvurusu yapmamanızı öneririz. Bu yasalara göre suçtur. Başvuru Formunda yer alan tüm alanlar eksiksiz doldurulmuş ve form başvuru sahibi tarafndan imzalanmış olmalıdır.

Seyahatnizi gerçekleştrebilecek ekonomik olanaklara sahip olduğunuzu belgelemeniz beklenir.Güncel banka hesap dökümü ile belgelendirmelisiniz.

Tapu,araç ruhsat, kira gibi ek gelirler sunulmalıdır.

Öğrenci Vizesi Tavsiyeleri

Muvafakatname ve nüfus kayıt örneği sunmanız gerekmektedir. Reşit olmayan çocuklar için hem anne hem de babadan noter onaylı, son 6 ay içerisinde çıkartlmış muvafakatname aslı ve fotokopisi gerekmektedir.

Uçuş veya tur organizasyonlarının rezervasyonları sunulmalı ve gidiş dönüş tarihleri ile seyahat detaylarını içerir olması gerekmektedir. Seyahat konaklama durumunuza ait belgeleri ibraz etmeniz gerekmektedir. Otel vb. rezervasyonlar sunulmalıdır. Rezervasyon bilgileri başvuru sahibinin adı ve soyadını içermeli ve tüm seyahat tarihini kapsayacak şekilde olmalıdır.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA