Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

St. Julians Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

St. Julians Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Bir tatil adası olan Malta dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere de ev sahiplipi yapmaktadır. St. Julian's dil okulları özellikle yaz aylarında uluslararası öğrencilerle dolup taşmaktadır. Akdeniz'in incisi Malta, Afrika ve Avrupa'nın arasında yer alır. Bu stratejik konumu sebebiyle yüzyıllar boyunca Fenikeliler, Kartacalılar, Romalılar, Araplar, Normanlar, İspanyollar, St. John Şövalyeleri, Fransızlar, Osmanlılar ve İngilizler Malta'ya sahip olmak istemiştir. Bu da tüm bu ulusların bu coğrafyada izlerini bırakmalarını sağlamıştır.
Malta, adeta bir hazine olan tarihiyle dünyanın pek çok yerinden turist çekmektedir. Burada dünyanın çok az yerinde bulabileceğiniz insanlığın tüm tarihi geçmişini yansıtan arkeolojik kalıntıları, kültürel anıtları ve mimariyi görebilirsiniz. Yani Malta Adası'nın dev bir açık hava müzesi olduğunu söyleyebiliriz. Malta Adası’nın her köşesinde gizli bir tarih ve kültürle karşılaşabilirsiniz.
Malta, Commonwealth (İngiliz Milletler Topluluğu) üyesidir ve 2004 yılından beri Avrupa Birliği üyesidir.
Saint Julian's, Malta'nın Orta Bölgesi'nde bir kasabadır. Ülkenin başkenti Valletta'nın kuzeyinde, sahil boyunca yer almaktadır. Özellikle Paceville olarak bilinen bir bölgede merkezlenmiş olan oteller, restoranlar ve gece kulüpleri gibi turizm odaklı işletmeleriyle tanınır. Bu nedenle St.Julian's, özellikle yaz aylarında, ziyaretçilerin sahil şeridinde uzun yürüyüşlerin tadını çıkarmak için iyi hava koşullarından yararlandığı yaz aylarında hem yerli halk hem de turistler arasında popülerdir. St. Julians manzarasına Malta'nın en yüksek binası olan 98 metre yüksekliğindeki Portomaso Kulesi hakimdir. St.Julian's yaklaşık 8.000 kişilik bir nüfusa sahiptir ve adı kasabanın koruyucu azizi olan Saint Julian'dan gelmektedir. Geleneksel yaz festivali her yıl Ağustos ayının son Pazar günü kutlanır.

Saint Julians'da Dil Eğitimi Fiyatları

Saint Julian's'ta her bütçeye uygun dil okulu bulmak mümkün. Fiyatlar alınan haftaya ve seçilen dil okuluna göre farklılık göstermekle birlikte haftalık fiyatlar 140-320 € arası değişmektedir. Aylık ortalama konaklama masrafları 300-750 € arasında değişmektedir.
Hangi dil okulunun tercih edileceği birçok faktöre dayanmaktadır. Fiyat aralığı, okulun konumu, sınıf kapasitesi bunlardan bazılarıdır. Bu seçim sürecinde Academix, öğrencilere gereken yardımı ve danışmanlığı sağlayacaktır.
Malta'daki tercih edebileceğiniz popüler dil okulları şunlardır: EC English St. Julians, Sprachcaffe St. Julians, Atlas Language School Pembroke, Eurocentres Malta, ESE St. Julians, Clubclass Sweiqi, Maltalingua St. Julians, International House St. Julians, Link School of English St. Julians.
St. Julians Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Saint Julians'da Dil Eğitimi Alırken Çalışma İzni

Malta'da kısa dönem dil eğitimi alan öğrencilere yasal çalışma izni verilmemektedir. Malta'da dil eğitimi alırken yasal olarak çalışmak için 12 hafta üzeri dil eğitimi almak gerekmektedir. Öğrenciler çalışacakları işleri kendileri bulmak zordundadırlar.

Malta'da Dil Eğitimi Alırken Kültürel ve Sosyal Aktiviteler

Malta takım adaları, Malta, Gozo ve Comino adalarından oluşur. Takım adaların en büyüğü olan Malta, bilinen ilk insan kalıntılarının bulunduğu Calypso mağarası, tarih öncesi dönemlere ait antik kalıntıları, ortaçağ tapınakları ve zindanlarıyla adeta bir açık hava müzesidir. 7000 yıllık tarihiyle ada, katedralleri ve saraylarıyla da tarih ve mimari tutkunları için gözde bir merkezdir. Pek çok arkeolojik kazıya da ev sahipliği yapan bölge, UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmıştır.
Takım adaların kültürel, ticari ve idari merkezi olan Malta, yaklaşık 200 km’lik muhteşem bir sahil şeridine sahiptir. Güneşin dört mevsim cömertçe parladığı ada için soğuk rüzgarlar, kar ve sis bilinmeyen terimlerdir. Elverişli iklimi ve coğrafi konumuyla dört mevsim binlerce turistin akın ettiği Malta’nın temiz ve berrak denizi aynı zamanda profesyonel ve amatör dalgıçlar için de eşsiz bir dalış merkezidir.
Yaşayan tarihiyle Malta'da tarihi ve mimari gezilerin yanında plaj voleybolu, yüzme, bowling, dans geceleri, öğrenci partileri, sinema ve tiyatro aktiviteleri, barbekü partileri, açıkhava partileri, geziler Malta’da yapabileceğiniz aktivitelerden bazılarıdır.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA