Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Son Yıllarda Artan Trend ; İrlanda'da Hem Dil Eğitimi Al Hem Çalış!

Son Yıllarda Artan Trend ; İrlanda'da Hem Dil Eğitimi Al Hem Çalış!

İrlanda’da bulunan İngilizce Dil Okulları, öğrencilerine vermiş oldukları kaliteli eğitim, ekonomik ücretler, Avrupalı öğrenci sayısının daha yüksek oranda olması ve sunduğu birçok dil eğitimi opsiyonu ile İrlanda'yı gözde dil eğitimi merkezlerinden birisi haline getirmiştir. Sunduğu en cazip olanak ise dil eğitimi alan uluslararası öğrencilere verdiği çalışma iznidir.

İrlanda faaliyete geçirdiği bir uygulama ile uluslararası öğrencilere dil eğitimlerini alırken çalışma fırsatı da sunmaktadır. Programa göre, akademik yıl dil eğitimleri olarak adlandırılan ve 25 hafta üzeri bir eğitime kaydolan her öğrenci; vize şartlarını yerine getirmesi ve vize alabilmesi durumunda, toplam 8 aylık çalışma iznine hak kazanır. Bu izin fiilen eğitim aldığı süreler içerisinde haftalık olarak 20'şer saat, fiilen eğitim alınmayan ve tatil zamanlarında ise haftalık 40'ar saat olarak şekillenmektedir.

Esas amacınız eğitim kurumlarında dil eğitimi almak olduğu için ders programları dışında bulacağınız işler, dil seviyenize bağlı olarak çeşitlilik gösterse de çoğunlukla, servis sektöründe iş deneyimine olanak verir.

İş deneyimi size dil pratiği ve her anlamda özgüven sağlayacaktır. Eğer başlangıç ya da ileri başlangıç düzeyinde bir İngilizceniz varsa, çalışma olanağı için kendinize zaman tanımanız gerekecek ve önce dil düzeyinizi iyileştirmeniz ülkede iş bulma olanağınızı artıracaktır. Academix yurtdışı eğitim aracılığıyla İrlanda’da hem dil eğitimi alıp hem de çalışabileceğiniz kurslar hakkında ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz. Geçmiş yıllarda Academix yurtdışı eğitim danışmanlık ile İrlanda’ya giden öğrencilerimizin yazılarına ulaşmak isterseniz Academix’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Son Yıllarda Artan Trend ; İrlanda'da Hem Dil Eğitimi Al Hem Çalış!

İrlanda AB ülkeleri arasında en fazla doğrudan yabancı yatırım alan ülkelerin başında gelmektedir. Birçok önemli dünya şirketi düşük kurumlar vergisi, güçlü altyapı ve coğrafi avantajları nedeniyle ana merkezlerini ya da bölge ofislerini bu ülkeye konumlandırmışlardır. Google, Microsoft, Intel, Paypal, Facebook bunlardan bazılarıdır.

İrlanda, Türk öğrenciler için çok ideal bir ülkedir. Bunun başlıca sebepleri arasında, ülkede yaşayan Türk nüfusunun çok az olması, eğitim almak için giden Türk öğrenci sayısının çok az olması ve Avrupalı öğrenci sayısının fazlalığıdır. Ayrıca konum itibariyle de Türkiye’ye 4 saat kadar yakın bir mesafede bulunmaktadır.

İrlanda rahat bir hayat tarzı olan, pozitif enerjili insanları, dansları, müzikleri, festivalleri ve eğlence hayatıyla görülebilecek en güzel ülkelerden biridir.

Yurt dışında İngilizce eğitimi alınabilecek diğer destinasyonlardaki muhtemel toplam masraflarınızla karşılaştırdığınızda ve yasal çalışma izniniz olması gibi çok ekstra bir avantajı da hesaba kattığınızda İrlanda'da dil eğitimi ve çalışma konseptinin çok doğru bir seçim olacağı açıktır.


 

YURTDIŞI DİL OKULU ARA