Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Neden Üçüncü bir dil öğrenmeliyim?

Neden Üçüncü bir dil öğrenmeliyim?

Bu konuya kendi hayatımdan bir kesit ile başlamak istiyorum. Üniversitede okurken hafta sonları çalışmak için bazı kurumlara Öz geçmişimi bıraktım. Bazı kurumlar tarafından iş görüşmesine çağırıldım, bazı kurumlar tarafından hiç aranmadım. Beni arayıp iş görüşmesine çağıran kurumlardaki görevlilerin dikkatimi çeken en belirgin özelliği daha İngilizceyi hangi düzeyde konuştuğumu sormadan İngilizcenin dışında hangi dilleri bildiğimi sormalarıydı. O zaman anladım ki yıllar geçtikçe insanlar için sadece İngilizceyi konuşması hiçbir avantaj sağlamayacak. Bu olaydan sonra tabiri caiz ise “rağbet gören” diğer diller hangileri olduğunu merak ettim ve karşıma “ÇİNCE, İSPANYOLCA, RUSÇA” dilleri çıktı. Kendi çabalarımla Rusça öğrenmeye çalıştım ve hala çalışıyorum ve şunu da açık bir dille ifade etmek isterim ki ikinci bir dilen bilen insanlar üçüncü bir dili çok daha kolay öğreniyor.

Şimdi bu dilleri konuşabilmenin ne gibi avantajları var onlardan bahsetmek istiyorum;
İkinci/üçüncü bir dil bilmenin insana sağlayacağı faydalardan bazıları şöyledir. İkinci/üçüncü bir dil bilen bir insan başka ülkelerde rahatça seyahat edebilme imkanı elde etmiş olur, yabancı dilde hazırlanmış bir eseri özgün dilinde, değiştirilmeden okuma şansına sahip olur, hafızanız gelişir, analitik düşünme yeteneğiniz artar, kendi anadilinize daha çok hakim olmaya başlarsınız, iş yaşamınızda sadece lokal firmalarda değil uluslar arası firmalarda da rahatlıkla iş bulabilirsiniz ve bunun gibi daha birçok  avantaj...

ACADEMIX olarak İngilizce konuşulan ülkelerin dışında 30’a yakın ülkede (İspanya, Fransa, Peru, Fas, Bolivya, Yeni Zelanda, Kostarika…) dil okullarımız mevcuttur ve İngilizcenin dışında öğrenmek isteyeceğiniz bir dil için bu ülkelerin  vazgeçilmez lokasyonlar olduğunu belirtmek isterim.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA