Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Neden Rusça Öğrenmeliyim?

Neden Rusça Öğrenmeliyim?

Slav dillerinin en önemlisi olan Rusça günümüzde de dünyanın en önemli dillerinden biri olmuştur. Rusça geniş coğrafyada konuşulan bir dildir. Rusça, konuşan kişi sayısı açısından dünya çapında Çince, İngilizce ve İspanyolca’dan sonra 4. en yaygın dildir. Nereye giderseniz gidin bütün kıtalarda Rusça konuşanlara rastlayabilirsiniz.

Rusya ve Türkiye’nin iki komşu ülkesi olması, ticari ve sosyal ilişkilerinin gelişmesine yol açmıştır. Günümüzde özellikle inşaat sektöründe ve mimarlık alanında uğraşanlar, Rusya ile çalışan inşaat mühendisleri, iş adamları, devamlı iş gezilerine çıkan üst düzey yetkililer; Türkiye’de ise özellikle turizm ve tekstil sektörlerinde çalışan ve çalışmak isteyenler için Rusça bilmek bir gereklilik haline geldi.

Dünyada son dönemlerde en çok ihtiyaç duyulan dillerden biri haline gelen Rusça ülkemizde de çok önemli bir dil halini almıştır.Özellikle Türkiye’nin Rusya ve Ukrayna ile imzaladığı karşılıklı vizesiz seyahat anlaşmaları neticesinde çok daha önemli hale gelmiştir. Ticari ilişkilerde iki ülkenin yatırımları milyarlarca doları bulması Rusça diline olan talebi çok daha fazla arttırmıştır. İş kurmak için ya da mevcut olan işinizi geliştirmek için girişimcilere oldukça fazla avantaj sağlamaktadır. Çalışan bireyler içinde avantaj sağlayıp, kariyer kapıları açmaktadır.

Neden Rusça Öğrenmeliyim?

Rusça, görülmeye değer bir ülkenin dilidir.Avrasya’nın hakim dili olan rusça sayesinde yeni birçok kültürle tanışabilir, yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz.Rusça sayesinde dünyanın en büyüleyici kültürlerinden birini tanıma şansı elde edersiniz.

Özellikle bilim ve edebiyat alanında bu dilin konuşulması, Rusçayı ön plana çıkararak önemli bir yere sahip olmasına ortam hazırlamıştır. Avrupa kültürlerinde olduğu gibi Doğu kültürlerinde de izler bırakan Rus edebiyatı çok etkileyicidir. Dostoyevski, Tolstoy, Puşkin ve Çekov’un eserlerini kendi dilleriyle anlayabilmek bambaşka bir duygudur.

Rusça tahmin edildiği kadar zor bir dil değildir. Rusça’nın gramer yapısı Türkçe’den oldukça farklıdır.Rusça başlangıçta zor gelebilir, ama Rusça kiril alfabesini ve temel gramer kurallarını öğrenirseniz Rusça öğrenmek zevkli bir hale gelmektedir. Academix yurtdışı eğitim aracılığıyla Rusça konuşulan ülkelerdeki dil kursları hakkında ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz. Geçmiş yıllarda Academix yurtdışı eğitim danışmanlık ile Rusça konuşulan ülkelere giden öğrencilerimizin yazılarına ulaşmak isterseniz Academix’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA