Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Neden Kanada'da Sertifika Programlarını Tercih Etmeliyim

Neden Kanada'da Sertifika Programlarını Tercih Etmeliyim

Mesleki sertifika programları; teorik ve akademik içerikleri, eğitim sonrası staj ve çalışma imkanlarıyla Kanada’da iş hayatında deneyim kazanma fırsatı yaratmaları bakımından önemli bir yere sahip. Kanada, bilinen nitelikli eğitim sistemi ve yaşam koşulları dolayısıyla sertifika programı düşünen pek çok uluslararası öğrencinin de öncelikli tercihi arasındadır. Kanada’da özel kolejlerde her türlü alanda sertifika programı mevcuttur.

Yurtdışında sertifika veya diploma programı denildiğinde Kanada dikkate alınması gereken bir ülkedir. Kanada’da sertifika eğitimi oldukça yaygındır. Üniversiteler akademik mesleki eğitim verir ve öğrencilere lisans ve üzeri diploma dereceleri kazandırır. Sanat ve teknik yüksek okulları, çeşitli sanat dallarında ve teknoloji alanlarında sertifika ve diploma programları sunar ve iş imkanı verirler.

Muhteşem doğası, sıcak insanları, eğitim ve kültür düzeyi yüksek insanları, ileri teknoloji alt yapsı ile Kanada’da sertifika programı almak bir ayrıcalık olabilir. Dünyanın en büyük ikinci ülkesi olan Kanada, Pasifik (Büyük okyanus) ve Atlantik okyanusu arasında kalmış bir yarımadadır. Çok kültürlü bir ülke olmasının her türlü avantajını öğrenciler kendilerine gösterilen misafirperverlikle ve iyi niyetle görmektedirler.

Neden Kanada’da Sertifika Programlarını Tercih Etmeliyim

Kanada, eğitim kalitesi konusunda adından oldukça söz ettiren bir ülkedir. Kolejlerde alabileceğiniz eğitimlerin en dikkat çekici tarafı birçok programda eğitim sırasında öğrencilere staj imkanı sunulmasıdır. Böylece öğrenci eğitimini aldığı bölümde çalışma deneyimi de elde etmiş olur. Staj imkanını eğitim sürecine dahil eden programlarda ise staj alıp almama hakkı öğrenciye sunulmaktadır.

Sertifika programları; kabul koşulları master programlarına göre daha esnek olması, daha pratik ve iş hayatında kolaylıkla uygulanabilir bilgiler içermesi ve ekonomik oluşları sebebiyle tercih edilebilmektedirler. Sertifika programları daha kısa sürelidir ve daha ekonomiktir. Programdan programa, okuldan okula farklılık gösterebilmekle birlikte hemen her durumda master programlarına oranla çok daha fazla başlangıç seçeneğine sahiptir. Academix yurtdışı eğitim aracılığıyla bu programlar hakkında ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.Geçmiş yıllarda Academix yurtdışı eğitim danışmanlık ile yurtdışına giden öğrencilerimizin yazılarına ulaşmak isterseniz Academix’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kanada Sertifika Programları size akademik kariyerinizde katkı sağlayacak pratik ve teorik bir eğitim süreci sağlar. Hem daha az zamanda, hem de daha ekonomik imkanlarla yurt dışında eğitim almanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Kanada’da kendinizi mesleki açıdan geliştirebilir, farklı bir ülkeyi keşfetme imkanına sahip olabilirsiniz.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA