Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Neden Çince Öğrenmeliyim?

Neden Çince Öğrenmeliyim?

Yabancı bir dil öğrenmek elbette kendinize yapacağınız en büyük yatırımlardan biridir. Fakat bazı diller vardır ki, öğrenmesi diğer dillere oranla ekstra bir avantaj sağlar. Örneğin; ÇİNCE. Peki neden çince öğrenmeliyim?

Çince dünyada en fazla konuşulan dildir. Son yılların en gözde dili olan Çince, dünya üzerinde her beş kişiden biri tarafından konuşulan bir dil.

Çin, dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisini oluşturmaktadır. Türkiye’deki birçok firma Çin ile birçok sektörde ticaret yapmaktadır. İngilizcenin yanında Çince bilmek iş hayatı için hayati bir önem taşımaktadır. Dünyanın ekonomisini yönlendiren ülkenin dilini bilmek bu anlamda çok büyük bir avantajdır. Sürekli gelişen ekonomisinin içerisinde iş ve kariyer fırsatı imkanı da sağlar. Çincenin ülkemizde az bilinmesi ve uluslarası düzeyde değer kazanması Çince bilenler için sayısız fırsatlar sağlamaktadır.

Dünyanın tüm ülkelerinden yatırımları mıknatıs gibi çeken bir ülke olarak Çin, bu durumu ekonomik bir güç ve istihdam alanı olarak kullanmanın yanısıra teknoloji ve bilgi paylaşımı şeklinde de değerlendirmektedir. Teknolojiyi elde etme ve bunu hayata uygulama noktasında ise çok ileri durumdadır.

Neden Çince Öğrenmeliyim?

Hangi meslek dalından olursanız olun yabancı dil öğrenmek her zaman sizi bir adım öne çıkarır ve size mesleğinizde ekstra bir avantaj sağlar. Büyük firmalar Çince konuşabilen kişiye çok fazla ihtiyaç duymaktadırlar. Mesleğiniz ne olursa olsun, Çince bilmek mesleğinizde farklı bir bakış açısı kazanmanıza da neden olur.

Dünyanın en eski medeniyeti olan Çin tarihi, mirası ve kültürüyle de tanınmaya değer. Çince tarihin en uç noktalarına kadar uzanan bir dil. Çinceyi öğrenmek daha önce hiç görmediğiniz apayrı fantastik bir dünyaya girmenizi sağlayacaktır. Çince öğrenerek dünyanın en köklü ve gizemli kültürlerinden birini öğrenme şansı elde edebilirsiniz.

Çince düşündüğünüz kadar zor bir dil değildir. Çince gramer yapısının kolaylığı ve Türkçe dil özelliklerine benzer yönleri sayesinde daha iyi anlaşılabilir. Bu dili öğrenmek ne imkansız ne de inanılmaz. Sadece azmedin ve çabalayın.Dünyanın en fazla konuşulan dili olan çince sağladığı kariyer ve kültür fırsatlarıyla avantaj sağlayan bir dildir. Academix yurtdışı eğitim aracılığıyla Çince dil kursları hakkında ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz. Geçmiş yıllarda Academix yurtdışı eğitim danışmanlık ile Çince kursuna giden öğrencilerimizin yazılarına ulaşmak isterseniz Academix’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA