Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Mühendis Cenneti Olan Avustralya’da Dil Eğitimi ve Master Programları Almak için 5 Neden

Mühendis Cenneti Olan Avustralya’da Dil Eğitimi ve Master Programları Almak için 5 Neden

Avustralya; canlı, enerjik ve sıcakkanlı insanları, devasa parkları, harika plajları, temiz havası, geniş yolları, çok kültürlü yapısı, düşük suç oranları ve öğrencilere sunduğu olanaklarla en yaşanılası ülkelerdendir. Avustralya, sunmuş olduğu kaliteli eğitimi, huzurlu yaşam ortamı ile her geçen gün daha çok öğrenci tarafından tercih edilmektedir.Avustralya’nın öğrenciler arasında popüler olmasının belli başlı sebepleri vardır. Öncelikli olarak Avustralya üniversiteleri eğitim ve başarı yönünden kendini kanıtlamıştır ve birçok üniversitesi dünya sıralamalarında ilk 100 içindedir. Eğitim kaliteleri ve standartları yüksektir.

Diğer bir tercih sebebi ise; ülkenin resmi dili ve üniversitelerdeki eğitim dili olan İngilizce’dir. Ana dilinin İngilizce olması, dünya standartlarının üzerinde olan üniversitelerinde alınan diplomaların uluslararası düzeyde kabul edilmesi; eğitim alanında Avustralya’yı popüler bir ülke haline getirmiştir.

Mühendis Cenneti Olan Avustralya’da Dil Eğitimi ve Master Programları Almak için 5 Neden

Sağladığı iş olanakları da popüleritesini arttırmaktadır.Avustralya hem çalışıp hem de İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için en ideal ülkelerdendir. Öğrenciyken ve mezuniyetten sonra yabancı öğrencilere ülkede kalıp çalışma izni verir. Avustralya’da dil eğitiminde 13 hafta üzerine haftada 20 saat part time, yasal çalışma izni verilmektedir. Böylelikle yaşam masraflarının büyük bir kısmını karşılayabilirler.Ayrıca  2 yıl master eğitimi aldıktan sonra 24 ay full time çalışma izni de kazanabilirsiniz.

Dünyanın en güvenli ülkeleri arasında yer alan Avustralya’ yaşam standartları oldukça yüksektir. Yaşamaya son derece elverişli ılıman iklim koşulları,dost canlısı sıcak, açık fikirli insanlarıyla ve doğasıyla ilgi çekicidir. Sağlık, turizm, mühendislik gibi birçok alanda gelişimini sağlamış ülkelerden biridir ve bu imkanları sonuna kadar kullanabilirsiniz.

Avustralya ekonomik eğitim imkanı sağlar.Üniversitelerinin çoğunun devlet üniversitesi olması nedeniyle Avustralya’nın Amerika ve İngiltere’ye kıyasla daha ekonomik seçenekler sunduğu söylenebilir. Okul ücretleri ve yaşam giderleri Avustralya’da daha düşüktür. Academix yurtdışı eğitim aracılığıyla bu dil okulları,üniversiteler  hakkında ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz. Geçmiş yıllarda Academix yurtdışı eğitim danışmanlık ile Avustralya’ya giden öğrencilerimizin yazılarına ulaşmak isterseniz Academix’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim kalitesi ve yüksek yaşam standartlarıyla Avustralya’da eğitim almak çok önemli bir ayrıcalıktır. Güçlü ekonomisi, pek çok yeni mezun için sunduğu çalışma olanakları, rahat kültürü ve yüksek kaliteli eğitim sistemiyle Avustralya; öğrenciler için harika bir tercihtir.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA