Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Malta'da Dil Eğitimi

Malta'da Dil Eğitimi

Malta'da dil eğitimi alacak olan öğrenciler tatil havasında bir dil eğitim süreci yaşayacaklardır. Malta’nın iki resmi dili olması dil eğitiminiz boyunca İngilizce yanında temel düzeyde de olsa Maltaca öğrenmenize olanak sağlar. Malta dil okulları herkes tarafından bilinen ve tercih edilen bir yer olmuş, öğrencilerin tercihlerinde de ilk sıralarda yer almıştır. Malta dil okulu fiyatları, İngiltere ve Amerika'ya kıyasla çok daha ucuz olduğu için ülkemizde İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin aklına gelen ilk seçeneklerden birisidir.

İngilizce dil eğitimi kürselleşen dünya ve zorlaşan iş koşullar ile farkındalık yaratmak adına gittikçe önem arz etmektedir. Kariyer hedefinde büyük yeri olan İngilizce için uzun uzadıya süren haftalar ve sıkıcı ders teknikleri zaten zor olan bu süreci git gide zora sokmaktadır. Ülkemiz gençleri arasında gün geçtikçe popüleritesi artan bir ülke olan Malta, İngilizce konuşan ülkelerin topluluğu olan İngiliz Uluslar topluluğunun en eski üyelerinden biridir. 200 yıla yakın bir süre İngiltere’nin sömürgesinde kalmasından dolayı Malta’da İngilizce ve İngiliz Kültürü her yerde hissedilir. Malta’da trafik bile İngiltere’deki gibi soldan akmaktadır. İngilizce, Malta Anayasaları’nda resmi dil olarak da kabul edilmiştir. Malta’nın en önemli gelir kaynakları İngilizce dil eğitimi ve Turizm’dir. 

Malta'da Dil eğitimi

Malta Adaları çok çeşitli boş zaman aktiviteleri sunmaktadır. Avrupa'da bulabileceğiniz en iyi gece hayatı örneklerinden bazılarını St.Julians'ın yakınında Paceville olarak adlandırılan küçük alanda bulabilirsiniz. Ünlü DJ'ler yazın yanı sıra kış aylarında da düzenli olarak Malta'ya gelmektedir. Malta'da gece hayatı Avrupa'nın diğer ülkelerine kıyasla maddi açıdan daha uygundur. Bar ve klüplerin dışında ise okulun yakınında pek çok casino, restoran ve kafe vardır. Barlar ve kulüpler genelde 04:00 'e kadar açıktır. Okulların sunduğu aktiviteler arasında şunlar bulunmaktadır; Akdeniz'de dalış, yerel kırsal alanda yürüyüş turu, şarap tatma etkinliği, Valletta'da şehir turu, Malta turunun önemli etkinlikleri, limanda tekne turu, at yarışına giriş ve daha bir çok aktiviteler. 

Malta'da İngilizce Dil Eğitimi

Malta'nın önde gelen dil okulları arasında yer alan ESE, EC, Sprachcaffe, LALClubclass, Kaplan International English gibi küresel dil okulları size Malta'da öğrenci yurdu, öğrenci evleri, aile yanı ve otellerde konaklama seçenekleri sunmaktadır. Öğrenci yurtları özel olarak seçilmiş öğrenci apartmanlarından, hostellerden ve yurtlardan oluşur ve harika bir yaşam deneyimi sunar. Özgür bir yaşam tarzı isteyen ve yeni arkadaşlarla yaşamanın sosyal avantajlarından yararlanmak isteyen öğrenciler için idealdir. Aile yanı konaklamasına katılın ve eğitim süreniz boyunca yerel bir aile ile yaşayın. Yemek saatlerinizi aileniz ile birlikte geçirirken, okul dışında rahat ve resmi olmayan bir ortamda İngilizcenizi pratik yapma şansı yakalayın. 


YURTDIŞI DİL OKULU ARA