Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Londra’da İngilizce Dil Eğitimi Almak İçin 5 Neden

Londra’da İngilizce Dil Eğitimi Almak İçin 5 Neden

Londra, Birleşik Krallığı’n kalbidir. Yaklaşık 9 milyondan fazla insanın yaşadığı Londra’da Birleşik Krallığı’n tarihini ve eski yapılarını görebilirsiniz. İngilizce öğrenmek için en popüler şehirler arasında yer alır. Londra’da dil eğitiminin ilerde sağlayacağı avantajların yanı sıra farklı deneyimler kazanmak da mümkündür. Londra’da ingilizce öğrenmek için bir çok neden vardır.

Dinamik ve büyük bir şehirde eğitim almak için Londra’yı seçebilirsiniz. Kozmopolit bir şehirde dil eğitimi almak istiyorsanız, Londra en doğru seçim. Farklı kültürleri tanımak, farklı lezzetler tatmak isteyen öğrenciler için en ideal sehirlerden.  Metropol bir şehir olduğu için sokaklarında yürürken çevrede farklı milletlerden gelen öğrencileri, turistleri görmeniz mümkündür.  Uluslararası binlerce öğrenciyle tanışarak sosyal ağlarınızı geliştirebilirsiniz. Yaşam tarzlarını ve kültürünü özümsemek İngilizceyi daha kolay kavramanızı sağlar.

Şehrin tarihi dokusunu yakından görmek istiyorsanız, Londra gezilip görülmesi gereken güzellikte bir şehirdir.  Konserleri, tiyatroları, müzikalleri, müzeleri, tarihi eserleri, restoranları, futbol kulüpleri ile dil eğitimi alırken keyifli vakit geçirmeniz için mükemmel bir tercih olacaktır. Oxford Street, Hyde Park, Thames gibi yerler gezip görmeniz için mükemmel yerlerdir. Londra’da hem dünyaca ünlü Big Ben, London Tower, Buckingham Palace gibi birçok tarihi yapıyı, müzeleri gezebilir hem de ingilizce dil eğitimi alabilirsiniz. London Eye ve Tower Bridge’den tüm şehri seyredebilirsiniz.İngilizceyi öğrenmek ve geliştirmek istiyorsanız bu dilin doğduğu topraklara gitmek de diğer bir tercih sebebidir. Londra, İngiltere’nin başkentidir. İngiltere ise ‘ingilizce’nin anavatanıdır. Ana dili ingilizce olan deneyimli öğretmenlerden eğitim alabilirsiniz. Londra’da bir çok kaliteli dil okulu bulunmaktadır. Academix yurtdışı eğitim aracılığıyla bu kurslar hakkında ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

Ulaşım da tercih nedenleri arasındadır. Amerika ve Kanada gibi anadili ingilizce olan diğer ülkelere göre Londra’ya ulaşım daha kolaydır.  Londra, İstanbul arası uçuş mesafesi 3,5-4 saat olduğu için direkt uçuş sağlayabilir, ailenizi ve arkadaşlarınızı kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz Ülkeler arası ulaşım kolaylığının yanı sıra şehir içinde de oldukça gelişmiş bir ulaşım ağına sahiptir.  Ulaşım konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız.  İki katlı kırmızı otobüsler, metrolar (tube), tramvaylar yaygın olarak kullanılmaktadır.

En iyi dil okullarına ev sahipliği yapan Londra’da bir çok farklı bütçeye uygun dil okulu bulmak da kolaydır.  Birçok butik ve uluslararası dil okulu; her yaştan ve alanda kaliteli eğitim seçenekleriyle karşınıza çıkar. İngilizce dil eğitimi konusundaki ihtiyaçlarına ve bütçene göre farklı seçenekler arasından seçim yapabilirsin.

Bütün bu nedenler doğrultusunda Londra’da dil eğitimi alarak hem kendinizi ve sosyal çevrenizi geliştirebilir, hem de kariyerinize olumlu katkılar yapabilirsiniz.  Geçmiş yıllarda Academix yurtdışı eğitim danışmanlık ile yurtdışına giden öğrencilerimizin yazılarına ulaşmak isterseniz Academix’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA