Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Londra’da Dil Eğitimi Almanın Avantaj ve Dezavantajları

Londra’da Dil Eğitimi Almanın Avantaj ve Dezavantajları

Londra, ingilizce öğrenmek isteyenler için en popüler şehirlerden biridir. Bu popüleritenin sebebi tabiki birçok alanda sağladığı avantajlardır.
Yabancı dil eğitiminde esas olan gidilecek ülkenin anadilinin uygun olmasıdır. İngiltere, ingilizcenin anavatanıdır.  Bu noktada İngiltere, ingilizce dil eğitimi için tercih edilebilecek en iyi yerlerdendir.  Anadili ingilizce olan bu şehirde ingilizceyi daha sade ve anlaşılır bir şekilde öğrenebilirsiniz.  İhtiyaçlarınızı ingilizce üzerinden karşılarsınız.

Londra zengin tarihi ve kültürüyle kendinden söz ettiren bir şehirdir. Turistik anlamda gezilecek çok sayıda alana sahip olması, sunduğu muazzam manzaralar, yıl içinde düzenlenen etkinlikler ve festivaller, görece çok sayıda olan müzeleri ve kütüphaneleri, Londra'nın cazibesini arttıran detaylardır.  Şehirde Big Ben, London Tower, Buckingham Palace gibi birçok tarihi yapıyı görebilir, dünyaca ünlü müzeleri ve kütüphaneleri gezebilirsiniz.

Ülkemize yakın bir lokasyonda olduğundan Amerika ve Kanada gibi anadili ingilizce olan diğer ülkelere göre ulaşımı daha kolaydır.  Ülkemizden direkt uçuşlarla ulaşım sağlamak mümkündür.  Bunun yanı sıra şehir içi ulaşım da çok gelişmiştir.  Metro ,otobüs, tramvay gibi seçeneklerle yaşantınızı kolaylaştırabilirsiniz.İngiltere’de uluslararası ölçülere uygun birçok dil okulu bulunmaktadır.  Dil okulları ülkenin birçok yerine yayılmış durumdadır.  İngiltere’de dil okulları öğrencilerin vize almasına uygun okullardır.  Bunun dışında İngiltere dünyanın en çok dil kursu bulunan ülkesi konumundadır, bu yüzden öğrenciler hem fiyat hem de kalite açısından İngilitere’de birçok fırsat ve alternatife sahiptir.

Londra’da dil eğitimi almanın bazı dezavantajları da vardır. İngiltere malesef yaşam maliyetinin en yüksek olduğu ülkelerden biridir. Lakin düzenli bir yaşam planlaması yapılırsa bu dezavantaj ortadan kaldırılabilir. Diğer bir açıdan bakarsak, konaklama konusunda Londra’ya özel olmayan bazı dezavantajlar yaşanabilir. Aile yanı ya da yurt konaklamalarında toplu alanda yaşanıldığından dolayı bireysel olumsuzluklar yaşanabilir. Fakat bu durum da kolaylıkla aşılabilir.

Academix yurtdışı eğitim aracılığıyla bu kurslar hakkında ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.  Geçmiş yıllarda Academix yurtdışı eğitim danışmanlık ile yurtdışına giden öğrencilerimizin yazılarına ulaşmak isterseniz Academix’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA