Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Kanada Yaz Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Kanada Yaz Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Kanada, orada yaşayan, okuyan ve çalışan dünyanın dört bir yanından milyonlarca uluslararası insanın ilgisini çeken açık ve ilerici bir ülke olarak bilinmekte ve tekrar tekrar dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden biri olarak övülmektedir. Kanada'nın doğal güzelliğinin, dağlardan ve buzullardan tenha göllere ve ormanlara kadar genişlemesi, dünya çapında neredeyse benzersizdir. Ancak Kanada'nın cazibesi sadece açık havada değil, Kanada'da yaşam, kentliler ve doğa severler için bir rüyadır. Hafta sonu yapılabilecek çok sayıda yürüyüş, kayak ve diğer açık hava etkinlikleri ile  temiz, güvenli, arkadaş canlısı, çok kültürlü, şık, kozmopolit şehirleri vardır. Amerika, Avrupa ve kendi yerli kültürlerinin en iyilerini bir araya getiren Kanada, kendi kültürleri olarak adlandırdığı güzel bir kültür karışımını somutlaştırmaktadır.

Kanada Yaz Okulları

İngilizce ve Fransızca'nın resmi dil olduğu Kanada yaz okulları, dil eğitimi ve yaz okullarında diğer ülkelere ve özellikle Amerika'ya güçlü bir rakiptir.  Kanada, İngilizce dil eğitimi almak ve dil becerilerinizi geliştirmek için harika bir yerdir. Kanada'da İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki ulusal dil olmasına rağmen, Quebec eyaletinde olmadığınız sürece İngilizce Kanada genelinde konuşulan baskın dildir. Bu nedenle, Kanada dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler için dil eğitimi almak ve yaz okuluna katılmak için popüler bir destinasyondur. Öğrenciler hem İngilizce hem de Fransızca olmak üzere Kanada'da iki dil kullanma şansına sahiptir. Doğal alanları, yeşil parkları ve kültürel çeşitliliği ile Kanada, dünyanın en yaşanabilir ve huzurlu ülkelerinden biridir. Çocuklarını Kanada'daki yaz okuluna gönderen aileler, ülkenin güvenilirliği düşünüldüğünde daha rahattır.
Öğrenciler Kanada'da dil eğitimi almak için  Toronto, Montreal, Vancouver ve Calgary'de ILAC, Kaplan International English, Sprachcaffe, St. Giles ILSC ve Stafford House gibi yaz okuluna katılabilirler.
Kanada Yaz Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Kanada Dil Eğitimi Fiyatları

Kanada'da yaz okulu süresi öğrencilerin tercihine göre değişmektedir. Öğrenciler, birkaç haftalık kısa dönem kursları tercih edebilecekleri gibi birkaç aylık uzun dönem yaz okullarına da kaydolmayı seçebilirler. Kanada'da eğitim süresi altı aydan kısa olan kurslar için eğitim iznine gerek yoktur. Yalnızca oturum izni ve standart vize yeterlidir. Kanada'da yaz okuluna giden öğrencilerin aile yanı, yurt gibi konaklama alternatifleri bulunmaktadır. Kanada'da bölgeden bölgeye değişmekle birlikte yabancı uyruklu öğrencilerin sağlık sigortası alması gerekmektedir. Eğitim ve konaklama ücretleri seçilen kursa, kursun süresine ve şehre göre farklılık göstermektedir; 4 haftalık kursların ortalama fiyatları eğitim ücretleri 780-1500 CAD$, konaklama 900-1020 CAD$ olmak üzere toplam 1680-2520 CAD$ arası, 2 aylık kursların fiyatları eğitim ücretleri 1560-3000 CAD$, konaklama 1800-2040 CAD$ olmak üzere toplam 3360-5040 CAD$ arası değişmektedir.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA