Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

İspanya Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

İspanya Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

İspanyolca’yı ana vatanında, İspanya dil okullarında öğrenin! Dünyanın yaygın konuşulan dillerinden olan İspanyolca, dünyada en çok ülkede resmi dil olarak kabul edilir. Dünyada İspanyolca konuşan yaklaşık 500 milyon insanın olduğu tahmin edilmektedir. Dünyanın 58 ülkesinde konuşulan bu dil, Amerika resmi kayıtlarına göre Amerika’da İngilizceden sonra en çok konuşulan ikinci dildir. İngilizceye alternatif 2. bir dil söz konusu olduğunda bu İspanyolca olacaktır. 

İspanya’da dil eğitimi sistemi

İspanyolca öğrenimi için şüphesiz en öncelikli tercih ana vatanı İspanya olmaktadır. Bir dil en iyi konuşulduğu yerde diğer bir deyişle dilin en saf ve düzgün şekilde konuşulduğu yerde öğrenilmesidir. Örneğin bu dilin kullanıldığı Güney Amerika ile İspanya arasında telaffuz anlamında büyük fark bulunmaktadır. İspanya bu dilin anavatanı olmasının yanı sıra en düzgün İspanyol aksanının konuşulduğu yer olmasıyla da öne çıkmaktadır. İspanya’da dil okullarında alınan dil eğitimi ile diğer İspanyolca dil eğitimi veren yurtdışı eğitim ülkelerinde eğitim aksan açısından farklılık gösterir. Alınan dil eğitimi ihtiyaca göre 2 hafta ile 1 yıl arasında değişmektedir. 

İspanya’da dil eğitimi fiyatları

İspanya’da dil okulu fiyatları seçilen şehre ve okula göre değişmektedir. Konaklama için de şehir seçimi önemli bir faktördür. İspanya’da dil eğitimi almanın avantajları;
  • Dünya dili olan İspanyolcayı ana vatanında öğrenmek
  • Avrupa’nın en renkli ülkelerinden birinde eğitim almak
  • Sıcak Akdeniz iklimi ile Türk kültürüne yakınlık
  • Futbol aşkı, eşsiz deniz iklimi, sıcak insanları, Endülüs kültürünün izleri ve tarihteki ortaklıklar İspanya ile Türkiye arasında bir köprü oluşturmaktadır.
  • Tarihle iç içe olma fırsatı
  • Ülkenin eğlenceli yönüyle kısa sürede ülkeye adapte olabilmek 

İspanya dil okulları ve şehirler

İspanya dil okulları ile eğitim alacağınız şehirlerin başında Barcelona ve Madrid gelir. Diğer şehirler Alicante, Cadiz, Granada, Malaga, Marbella, Pamplona, Salamanca, Sevilla, Tenerife ve Valencia olarak sıralanabilir. Program seçenekleri; Haftalık 20 ders içerikli genel İspanyolca kursları, yoğunlaştırılmış İspanyolca kursları, İspanyolca+.

İspanya'da Konaklama Alternatifleri

Konaklama organizasyonu genellikle öğrencinin tercih ettiği dil okulu tarafından yapılmaktadır. Konaklama seçenekleri okuldan okula değişiklik göstermektedir. Neredeyse her okulun sunduğu, özellikle kısa dönem dil eğitimi almak isteyen öğrenciler arasında en popüler olan ve dil pratiği için en iyi seçenek aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklamada kahvaltı, kahvaltı ve akşam yemeği ya da yemeksiz seçenekleri tercih edilebilir.
Bazı okullar öğrenci rezidansları, yurtlar gibi seçeneklere de sahiptir. Bu konaklama tiplerinde kendinize özel veya paylaşımlı oda tercih edebilir, daha özgür bir ortamda dil öğrenebilirsiniz.
Kira ve konaklama masrafları seçtiğiniz yere ve bu yerin olanaklarına göre değişmektedir. İspany’da dil eğitimi alırken en popüler şehirlerden olan Barcelona ve Madrid’de fiyatlar daha yüksektir. Ortalama bir ev Barcelona için 850 € +, Madrid’de ise tek yatak odalı evin maliyeti yaklaşık 1000 € olacaktır. En doğru araştırma yerinde yapılıp, fiyat ve lokasyon karşılaştırmaları ile en uygun seçeneğin bulunabileceğinden, öğrenciler genelde ilk planda aile yanı tercih edip, eğitim alacakları şehre ulaştıktan sonra uzun süreli yerlerini ayarlamaktadırlar. 

İspanya Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

İspanya'da Dil Okulu Ne Kadara Mal Olur?

İspanya'da dil okulunun maliyeti bulunduğu şehre, seçilen konaklama tipine, programın uzunluğuna ve yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Kurs ortalama fiyatının haftalık 400-540€ olduğu söylenebilir.

İspanya Öğrenci Vizesi

İspanya'da dil okulları için Shengen vizesi vermektedir. Dolayısıyla diğer Avrupa ülkelerine seyahatler kolay olacaktır. İspanya vizesi için gerekli belgeleri görüntülemek için tıklayınız.

İspanya'da Öğrenci Çalışma İzni

İspanya’da dil eğitimi alan uluslararası öğrencilerin yasal çalışma izni bulunmamaktadır. 

İspanya'da Öğrenci Yaşam Giderleri

Yaşam masrafları en büyük şehirler olan Barcelona ve Madrid’te aylık 800 – 1000 euro arasındadır. Konaklama konaklama tipine, yaşanacak şehre ve merkeze yakınlığa göre değişmektedir. Bireylerin günlük toplu taşıma masrafları genellikle 2 euro civarında olmaktadır. Restoranda yemek masraflı olmaktadır. Bu sebeple toplu alışveriş yapıp evde yemek ya da fast food restaurantlarına yönelmek tasarruflu olacaktır. Toplu alışveriş haftalık ortalama 50 euro olarak hesaplanabilmektedir. 

İspanya'da Ulaşım

İspanya’ da gelişmiş karayolu ve demiryolu ağı bulunmaktadır. Heryere rahatlıkla ulaşım mümkündür. İspanya Türkiye'den 2 saat geridedir ve uçakla yaklaşık 3,5 saat sürmektedir. Madrid, Barcelona, Bilbao, Seville, Malaga, Alicante gibi şehirlerde uluslararası birçok havalimanı bulunmaktadır. 

İspanya'da Öğrenci Sağlık Sistemi

İspanya'da dil eğitimi alacak yabancı öğrencilerin her türlü tıbbi hizmeti kapsayan bir sağlık sigortası yaptırmaları önerilmektedir. Böylece öğrenciler tüm sağlık masraflarını kendi ülkelerinden temin edebilmektedirler. Rutin aşılar önerilmektedir: kızamık/kabakulak/kızamıkçık (MMR) aşısı, difteri/boğmaca/tetanoz (DPT) aşısı, çocuk felci virüsü aşısı vb gibi.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA