Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

İrlanda'da Dil Eğitimi

İrlanda'da Dil Eğitimi

İrlanda’da dil eğitimi alın ve sıcakkanlı bir halka, tarihi zenginliğe ve muhteşem bir doğaya sahip bu ülkeyi tanıyın. İrlanda veya resmi adıyla İrlanda Cumhuriyeti Büyük Britanya Adası'nın batısında ki İrlanda Adası'nın yaklaşık altıda beşini kaplayan ve kuzeybatı Avrupa'da bulunan bir ülkedir. İrlanda’da Gal dili ve İngilizce olmak üzere iki resmî dili vardır. Tüm okullarda İrlandaca mecburi dildir ancak herkes İngilizceyi de çok iyi düzeyde bilir ve konuşur. İrlanda dil okulları, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere sundukları kaliteli İngilizce dil eğitimi ile adlarını son yıllarda oldukça duyurmaya başlamışlardır.

İrlanda'da Dil Eğitimi

İrlanda özellikle son yıllarda dil eğitimi için bu ülkeye gelmek isteyen birçok uluslararası öğrenciye kucak açmaktadır. İrlanda'da dil eğitimi konusunda bilinen en büyük yanlış bu ülkede konuşulan İngilizcenin aksanlı ve anlaması zor olduğuna dair haksız varsayımdır. İrlanda Cumhuriyeti’nde konuşulan İngilizce, net ve kolay anlaşılırdır. Bu ülkeye dil eğitimi için gelen bir genç, sosyal hayatında konuşulanları anlama açısından ciddi bir problem yaşamayacaktır. Buna ek olarak, bu ülkenin halkı sıcakkanlı olup yabancılara karşı oldukça konuksever davranmaktadırlar. Aile ve birliktelik kavramlarına büyük önem veren İrlandalılar, bu özelliklerini hem özel hem de sosyal hayatlarındaki dayanışma ile göstermektedirler. 

İrlanda'da İngilizce Dil Eğtimi

İrlanda'da dil eğitimi deyince akla gelen ilk şehir Dublin'dir. Dublin dil okulları arasında oldukça kaliteli eğitim veren global dil okulları da bulunmaktadır. Dublin, yaşam kalitesi, ekonomisi ve barış endeksleriyle ratinglerde yer alan İrlanda’nın başkenti ve en kalabalık şehridir. Öğrencilerin dil eğitimi için yoğun olarak tercih ettikleri şehirlerin başında Dublin gelmektedir. Avrupa'nın en yaşanabilir başkentlerinden biri olan Dublin'de yaşam İngiltere, Amerika ve diğer birçok ülkeye göre çok daha ekonomiktir. 

İrlanda'da Galway, Limerick ve Cork gibi şehirlerde bir çok farklı ülkeden dil öğrenmeye gelen öğrencileri ağırlamaktadır. Muhteşem manzaraları, yeşil doğası ve sıcakkanlı yerel halkıyla bu şehirler size kendi ülkenizdeymişsiniz gibi rahat ve huzurlu bir dil eğitimi alma fırsatı sunmaktadılar.

 

YURTDIŞI DİL OKULU ARA