Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

İngiltere'de Dil Eğitimi

İngiltere'de Dil Eğitimi

Bir dili en iyi, en hızlı ve en kolay o dilin ana vatanında öğrenebilirsiniz. İngiltere'de dil eğitimi bu açıdan yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak isteyenlerin bir numaralı tercihidir. İngiltere'de sayısız dil okulu bulunmaktadır ve bu dil okullarının uygulamaları genelde benzer özellikler göstermektedir. İngiltere'deki dil okulları arasında hemen hemen her bütçeye uygun bir seçenek bulunmaktadır. 

İngiltere'de Dil Eğitimi

İngiltere dil okulları British Council, English UK gibi kurumlar tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. İngiltere dil okulları belirli standartlara uygun olup, eğitim programları önceden belirtilmektedir. Dil eğitimi programları genellikle 15 saatlik (20 derslik) programa dahil olursunuz. Sınıflar ortalama 12-15 öğrenciden oluşmaktadır. Tercihinize göre bire bir dersler almanızda mümkün olacaktır. İngiltere dil okullarında kişisel tercihinizi kullanabileceğiniz dil eğitimi alternatifleri mevcut. Ağırlıklı olarak genel İngilizce programı tercih ediliyor. Ancak bunun yanında hukuk, tıp alanlarına yönelik özel dil eğitimi de alabilirsiniz. İş İngilizcesi alternatifi de iş hayatındaki gerekliliğe yönelik olarak fazla tercih edilen eğitim programlarından biri. Bu açıdan bakıldığında sadece öğrenciler değil, aktif çalışma hayatında bulunanlar için de güzel eğitim seçenekleri var.

İngiltere Dil Eğitimi

İngiltere çok uluslu bir yapıya sahiptir. İnsanlar sıcakkanlı, samimi ve yardımseverdir. Bu özellikleri açısından ülkemize benzeyen İngiltere’de yabancılık çekmeyeceksiniz. İngiltere’de dil eğitimi aldığınızda adaptasyon süreciniz çok hızlı geçecek ve hemen uyum sağlayabileceksiniz. İngiltere dil okulları tercih ederek aldığınız eğitimlerde, öğrendiklerinizi aynı anda uygulama şansını yakalayacaksınız. Türkiye’de dil okuluna gittiğinizde bir dahaki derse kadar kaç kişiyle İngilizce konuşuyorsunuz bir düşünün? İngiltere’de her an insanlara derdinizi anlatabiliyor, diyalog kurup yeni kelimeler öğrenebiliyorsunuz. Ülke içerisinde gördükleriniz gezdiklerinizde yanınıza kar kalmış olacak. Hem eğlenip hem gezebilecek yeni arkadaşlıklar edinip ülkenize mutlu bir şekilde dönmüş olacaksınız.

Eğitim fiyatları gittiğiniz şehre, kurs süresine ve tipine ve tercih ettiğiniz konaklama seçeneğine göre farklılık gösterir. Küçük bir planlama yaptığınızda, hem eğitim hedeflerinize hem de bütçenize uyan bir eğitim programı bulmanız zor olmayacaktır. Örneğin, aile yani konaklama öğrenci yurdunda kalmaktan daha uygun fiyatlıdır ve küçük bir şehirde yapacağınız günlük harcamalar büyük bir şehirden ya da başkentten daha az olacaktır. Ayrıca, yaşadığınızn ülkede uçak bileti fiyatlarını kontrol ederek hangi ülkelere doğru olan uçuşların daha hesaplı olduğunu görebilirsiniz. Uçak biletini erken bir tarihte almak da hangi yöne olursa olsun, yapacağınız her yolculuk için en ekonomik yoldur. Okuyacağınız şehre vardığınızda da öğrencilere özel indirimleri öğrenip bu indirimlerden faydalanmayı unutmayın.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA