Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

İNGİLTERE DİL OKULU FİYATLARI

İNGİLTERE DİL OKULU FİYATLARI

Öğrencilerin İngilizce öğrenmek için ilk tercihleri olan İngiltere dil okulları, İngilizceyi doğduğu topraklarda öğrenmek için oldukça iyi bir opsiyondur. İngiltere’de British Council tarafından onaylanmış yaklaşık 10.000 dil okulu mevcuttur. Çoğunlukla Londra, Brighton, Oxford ve Cambridge şehirlerindedir. Dünyada en çok dil okuluna sahip olan İngiltere bu yönüyle her bütçeye hitap eder. İngiltere’deki dil okullarının bir kısmı farklı ülkelerde de faaliyet gösteren zincir okullardır. Bu yönüyle eğitim kaliteleri artmış ve daha profesyonel bir yönetim anlayışını benimsemişlerdir. Zincir okulların yanı sıra daha butik okullar da mevcuttur. Daha küçük ve sıcak bir ortamda eğitim almak isteyen öğrenciler için oldukça uygun okullardır. Bir diğer opsiyon olan ve sayıca daha az olan kolej ve üniversitelerin bünyelerinde yer alan dil okulları, kampüs ortamında eğitim almak isteyen öğrenciler için oldukça iyi bir tercihtir.

İngiltere’nin bir çok bölgesinde yer alan dil okulları için fiyatlar okulun bulunduğu şehire ve kursun yoğunluğuna göre değişkenlik gösterir. Ortalama olarak dil kursu ücreti haftalık 290 GBP , konaklama da haftalık ortalama 220 GBP denilebilir. Konaklama olarak aile yanı, yurt ve ya hotel/otel gibi seçeneklerimiz mevcuttur. Yaşam giderleri tamamen kişinin özel ihtiyaçlarıyla alakalı olduğu için belirli bir fiyat vermek mümkün olmasa da Londra için bu fiyatlar daha yüksek çıkabilir.

İNGİLTERE DİL OKULU FİYATLARI

İngiltere’de İngilizce eğitimi almak isteyen yabancı öğrenciler için haftalık en az 15 saatlik programa katılma zorunluluğu vardır. Her okulun kalite ve standartlarına göre değişmesine rağmen sınıflar ortalama 8-15 kişi olarak değişebilir. Özellikle sınıftaki öğrencilerin farklı ülkelerden olmasına özen gösterilir. Ki bu durum sizler için farklı kültürlerden ilham almak ve sizinle birlikte İngilizceyi öğrenen öğrencilerle iletişim kurmak açısından oldukça önemlidir. Haftalık 20 saat standart genel İngilizce programları olduğu gibi sabah derslerine ek olarak 2 saat ders olan yoğun programlar da vardır.

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak en iyi fiyat garantimiz ve dönemsel indirimlerimizden haberdar olabilmek için sizleri en yakın ofislerimize bekliyoruz.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA