Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

İngiltere Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

İngiltere Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Yurtdışında dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerin başında İngiltere gelmektedir. İngiltere’yi bu kadar cazip hale getiren ise Türkiye’ye yakın bir ülke olması, İngilizce dilinin doğum yeri olup kendine has aksanı olması ve Türkiye’de ve dünyada prestijli bir ülke olmasıdır. Tüm bunları düşündüğümüz zamanda İngiltere dil okulları öğrencilere her zaman cazip gelmektedir. İngiltere dil okullarında eğitim almak öğrenciler için dil eğitimine ek olarak aynı zamanda birçok imkân sunmaktadır. Dünyanın en güzel ülkelerinden birinde yaşamak, o ülkenin kültürünü öğrenmek, havasını solumak, dili anavatanında kendine has aksanıyla öğrenmek… bunlar imkanlardan birkaçıdır. Aynı zamanda İngiltere tüm ulusların dil öğrenmek için gittiği farklı kültürlerin ortak kesişme noktasıdır.   

İngiltere Dil Okulları

İngiltere’de British Council tarafından onaylanmış yüzlerce dil okulu bulunmaktadır. Bu dil okullarının özellikle en çok yaygın olduğu şehirler Londra, Brighton, Cambridge, Oxford, Bournemouth, Manchester, Bristol, Liverpool, Eastbourne’dür. En küçük şehrinden en büyük şehrine kadar birçok yerde dil okulu bulunmakta olup öğrencilerin karakterine, maddi durumuna ve isteklerine uygun olarak doğru bir şehir seçmesine olanak ve çeşitlilik sağlamaktadır. Aynı zamanda İngiltere de hangi şehre giderseniz gidin diğer bütün şehirleri de görmek isteyeceksiniz. Mesela Londra’da iseniz London Eye’a çıkıp şehre tepeden bakıp London Bridge, Big Ben gibi yerleri görmenin tadını çıkarabilirsiniz, Cambridge’deyseniz Cambrigde üniversitesini gezip şehrin her yerindeki akademik havayı soluyup kendinizi dünyanın en zeki öğrencilerinden biri hissedip şehrin güzelliğine kendinizi kaptırabilirsiniz. Manchester veya Liverpool taraflarındaysanız dünyanın en iyi İngiliz takımlarının futbol maçlarını izleme fırsatını yakalayabilirsiniz, Brighton’daysanız Brighton Pier boyunca olan barların birinde büyüleyici Brighton sahilini izleme fırsatı bulup ‘Fish and Chips’inizi yeme şansını elde edebilirsiniz. Kısacası İngilizce dil eğitimi için İngiltere dil okulları ihtiyacınız olan her şeyi karşılayacaktır. 

İngiltere'de en iyi dil okulları arasında Kaplan International, EC English, St. Giles International, Kings Education, Stafford House, LSI, Regent, Bell, Anglo Continental, London School of English… vb gibi saymakla bitmeyecek birçok dil okulu bulunmaktadır. 

İngiltere Dil Eğitimi Fiyatları

İngiltere dil eğitimi fiyatları seçilen şehre ve okula göre değişmekle birlikte haftalık ortalama 180-300 £ arasında değişmektedir. Küçük şehirlerde daha çok butik okullar olduğu için fiyatlandırmalar daha uygun olup büyük şehirlerdeki okulların fiyatları biraz daha yüksektir. İngiltere dil okulları konaklama fiyatları da aynı şekilde bulunduğu şehre, konumuna, merkeze yakınlığa ve konaklama tipine göre değişkenlik göstermektedir. Genelde iki çeşit konaklama imkânı sunulmaktadır.  Aile yanı ve yurt konaklama. Aile yanı konaklama seçenekleri yemekli ya da yemeksiz olmasına göre haftalık 150 - 300 £ arasında değişmektedir. Yurt konaklamalarının fiyatları da aynı şekilde yurdun konumuna ve sunduğu imkânlara göre haftalık 200 - 400 £ arasında değişmektedir. Genelde İngiltere’de dil eğitimi alırken ilk bir ay konaklama alıp çevreyi ve konaklama seçeneklerini keşfedip sonrasında orada kendinize daha uygun fiyatlı alternatifler bulma olanağınız mevcuttur.

İngiltere de dil eğitimi alırken bir yandan arkadaşlarınızla aktiviteden aktiviteye koşacak ve İngilizceyi eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşayacaksınız. 

YURTDIŞI DİL OKULU ARA