Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

İNGİLTERE DİL KURSLARI

İNGİLTERE DİL KURSLARI

Öğrencilerin İngilizce öğrenmek için ilk tercihleri olan İngiltere dil okulları, İngilizceyi doğduğu topraklarda öğrenmek için oldukça iyi bir opsiyondur. İngiltere’de British Council tarafından onaylanmış yaklaşık 10.000 dil kursu mevcuttur. Çoğunlukla Londra, Brighton, Oxford ve Cambridge şehirlerindedir. İngiltere’deki dil kurslarının bir kısmı farklı ülkelerde de faaliyet gösteren zincir okullardır. Bu yönüyle eğitim kaliteleri artmış ve daha profesyonel bir yönetim anlayışını benimsemişlerdir. Zincir okulların yanı sıra daha butik okullar da mevcuttur. Daha küçük ve sıcak bir ortamda eğitim almak isteyen öğrenciler için oldukça uygun okullardır. Bir diğer opsiyon olan ve sayıca daha az olan kolej ve üniversitelerin bünyelerinde yer alan dil okulları kampüs ortamında eğitim almak isteyen öğrenciler için oldukça iyi bir tercihtir.

İngiltere’de İngilizce eğitimi almak isteyen yabancı öğrenciler için haftalık en az 15 saatlik programa katılma zorunluluğu vardır. Her okulun kalite ve standartlarına göre değişmesine rağmen sınıflar ortalama 8-15 kişi olarak değişebilir. Özellikle sınıftaki öğrencilerin farklı ülkelerden olmasına özen gösterilir. Ki bu durum sizler için farklı kültürlerden ilham almak ve sizinle birlikte İngilizceyi öğrenen öğrencilerle iletişim kurmak açısından oldukça önemlidir. Haftalık 20 saat standart genel İngilizce programları olduğu gibi sabah derslerine ek olarak 2 saat ders olan yoğun programlar da vardır.

İNGİLTERE DİL KURSLARI

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak en iyi fiyat garantimiz ve dönemsel indirimlerimizden haberdar olabilmek için sizleri en yakın ofislerimize bekliyoruz. Ayrıca www.academix.com.tr adresimizden de bilgi alabilirsiniz.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA