Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

İngilizcenizi Geliştirmek İçin 5 Yöntem

İngilizcenizi Geliştirmek İçin 5 Yöntem

İngilizceyi sevin!

İngilizce öğrenmek ya da ingilizcenizi geliştirmek istiyorsanız önce dili sevmelisiniz. Dil öğrenme süreci uzun bir süreçtir.O dili öğrenebileceğinize inanmak bu işin üstesinden gelmeniz için ilk adımdır. Öğrenmek istediğiniz dili sevmek sizin daha rahat öğrenmenizi ve keyif almanızı sağlar.

Konuşun ve Düşünün!

İnsanlarla İngilizce konuşmaktan çekinmeyin. Arkadaşlarınızla, ailenizle denemeler yaparak başlayabilirsiniz.Arkadaşlarınızla ya da yabancı birisiyle konuşmanın yanı sıra, kendi kendinize konuşmayı deneyin.Gün içinde yaptıklarınızı sesli olarak dile getirebilirsiniz. Akıcılık kazanmanın bir yolu da beyninizi İngilizce düşünmeye zorlamayı denemektir.Beyninizi İngilizce düşünme konusunda eğitebilirseniz İngilizce konuşma ve yazma beceriniz çok daha doğal ve akıcı hale gelecektir.Dinleyerek daha çok şey öğrenin!

Yabancı film ve dizi izleyerek, müzik dinleyerek kulak aşinalığı kazanabilir,telaffuzunuzu geliştirebilir,gündelik konuşma diline dair birçok kalıbı öğrenebilirsiniz. İngilizceyi duyarak ve altyazılı olarak izlemek, size öğrenme aşamasında yarar sağlayacaktır.Kelimeleri öğrenmeyi kolaylaştırmasının yanı sıra İngilizce aksanınızın gelişmesini de kolaylaştıracaktır. Sonuç olarak hem film ve dizi kültürünüzü, hem de İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Okuyun!

Hem de çok okuyun. Çok okumak, birçok kelimeyi defalarca görmek demektir. İngilizce yazılan kitaplar okuyabilir,yabancı gazeteleri,dergileri takip edebilirsiniz. Çok okumak kelime dağarcığınızı geliştirir,cümle yapılarına aşinalığınızı arttırır. Sıkılmadan çalışabilmeniz için, ilgi alanlarınıza hitap eden konular ve hikayeler seçmelisiniz.

Cesur olun!

Belki de öneriler arasında en önemlisi bu: cesur olmak! Cesaret bu uzun süreçte en önemli ilkeniz olsun. Bol bol hata yapabilirsiniz ama yaptığınız bu hatalar ileride size eğlenceli gelecek, güzel bir anı olarak geri dönecektir. Dili kullanma konusunda istekli ve korkusuz olmalısınız. Hiçbir şey anlayamıyormuş gibi hissetmeye başladığınızda ya da önünüze engeller çıktığında – ki bu öğrenme süreçlerinin bir noktasında herkesin başına gelir –asla pes etmeyin.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA