Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

İkinci Yabancı Dil Olarak İspanyolca'yı Öğrenmek için 5 Neden

İkinci Yabancı Dil Olarak İspanyolca'yı Öğrenmek için 5 Neden

İngilizce dışında geleceğin 10 dili arasında ilk sırada bulunan İspanyolca dünyada 400 milyon kişi tarafndan anadil olarak kullanılıyor. 21 ülkede resmi dil olan İspanyolca günümüzde çok fazla rağbet gören bir dildir ve ikinci yabancı dil olarak birçok kişi tarafndan tercih
edilmektedir.

NEDEN İSPANYOLCA ÖĞRENMELİYİM?

İspanyolca, dünya çapında İngilizce’den sonra en fazla yerde konuşulan dil. Dolayısıyla İspanyolcayı öğrenmek günlük pratkte işinize çok yarayacağı gibi yine çok yaygın bir dil olması sebebiyle işverenler İspanyolca bilmeyi bir art olarak kabul etmektedir.

İspanyolca gibi dünyada çok geçerli bir dil bilmenin en büyük avantajlarından birisi de şüphesiz birçok ülkeden insanla rahatça iletşim kurmak ve anlaşmaktr. Böylece çok farklı kültürler keşfedilebilir ve genel kültür açısından bir zenginlik oluşturulabilir.

İspanyolca Dil Okulları

Bunun yanında iş hayatnda bir adım önde olmak ve diğerlerinden sıyrılmak için İspanyolca akıllı bir tercih olacaktr. İspanyolca birçok ülkede konuşulan bir dil olduğundan ithalat - ihracat yapılan ülkeler de bir hayli fazladır. Bu gibi frmalarda iş bulmak ispanyolca bilenler için kuşkusuz daha kolay olacaktr.

İkinci bir yabancı dil öğrenmek ise sadece eğitm, iş ya da tatllerde ziyaret edeceğiniz ülkelerde rahat etmeniz için değil; aynı zamanda yaratcılığınızı artracak, hafzanızı güçlendirecek ve dünyaya olan bakış açınızı değiştrecek, açık görüşlü ve anlayışlı bir bireye dönüşeceğiniz becerilere sahip olmanıza yarayacaktr. Öğrendiğiniz her şey, sizi diğerlerinden farklı kılar ve vizyonunuzu geliştrecek yetenekler elde etmenizi sağlar.

İspanyolca Dil Okulları

Dil öğrenimi yeni insanlarla arkadaşlıklar kurmaya da yardımcı olur.Öğrenci hem yeni bir kültür tanır hem de yeni arkadaşlıklar edinebilir. Academix yurtdışı eğitm aracılığıyla İspanyolca konuşulan ülkelerdeki dil kursları hakkında ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.Geçmiş yıllarda Academix yurtdışı eğitm danışmanlık ile İspanyolca konuşulan ülkelere giden öğrencilerimizin yazılarına ulaşmak isterseniz Academix’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İspanyolca öğrenerek vizyonunuzu genişletebilir, iletşim becerinizi artrabilir, yeni bir kültür ve toplum tanıyabilirsiniz.Carlos Fuentes, Eduardo Galeano ve Gabriel Garcia Marquez gibi sevilen yazarların eserlerini anadilinden okuyabilirsiniz.Sevdiğiniz ispanyol şarkıların sözleri artk daha da anlam kazanmaya başlar.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA