Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Emerald Cultural Institute Dil Okulu Tavsiyeleri

Emerald Cultural Institute Dil Okulu Tavsiyeleri

İrlanda’da son iki yılda en iyi okul olarak Emerald Cultural Institute seçilmiştir. Daha kapısından içeri girmez büyülü atmosferi ile öğrencilerini kucaklıyor. Pazarlama Müdürü olan Scarlett Ohara ile okulu kısaca gezdikten sonra okul ile ilgili bilgiler almaya başladık.  Emerald isim anlamı ile Eski İrlanda demek. Eskiden bu şekilde de söyleniyormuş.

   “Cultural Institute” bilinçli olarak kullanılıyor. Bir dil okulundan daha fazlası olduğunu söylüyorlar. Açıkcası bizim de izlenimlerimiz o yöndeydi. Kesinlikle kültürel de bir atmosfere sahip bu okul.

Şehir merkezine uzaklığı tramvay ile 10-15 dk mesafede Dublin’in en elit bölgelerinden birinde olan okul harika Palmerston Park’ın tam karşısında Victorian tarzı kendi binasında eğitim veriyor. Okul’un yeşillikler içerisindeki arka bahçesi ise öğrencilere boş vakitlerinde hoş vakit geçirmelerine olanak sağlıyor.

Emerald Cultural Institute Dil Okulu Tavsiyeleri

Okulda öğrenci işleri sizin ilk geldiğiniz andan itibaren hem okulla ilgili hem de okul dışı yapmanız gerekenler ile ilgili bilgi veriyor. Dersler tam 60 dk sürüyor. Öğrencilere ; Genel ve Yoğun İngilizce kursları, Sınav hazırlık kursları, Özelleştirilmiş mesleki kurslar başta olmak üzere geniş eğitim yelpazesinden programlar sunulmakta. 20-25 bilgisayarlık bir laboratuvarı, büyük bir cafesi ve oyun alanlarıyla kesinlikle öğrencilere her şeyi sunan bir okul. Okulda öğretmenler dışında bir de danışman öğretmen bulunuyor ve sürekli öğrencilerle iletişim halinde ilerlemelerini gözlemliyor.

Çocuk programları da mükemmel olan okul Trinity College gibi Dünyaca üne sahip bir okulun kampüsünde, Griffith College gibi İrlanda’nın en büyük özel okulunun kampüsünde çocuk programlarını başarıyla sürdürmektedir.
Şahsi olarak Dublin’de bir okul seçecek olsam bu seçim; kesinlikle Emerald Cultural Institute olurdu.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA