Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Dublin Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Dublin Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Dublin, yaşam kalitesi, ekonomisi ve barış endeksleriyle ratinglerde yer alan İrlanda’nın başkenti ve en kalabalık şehridir. Öğrencilerin dil eğitimi için yoğun olarak tercih ettikleri şehirlerin başında Dublin gelmektedir. Dublin dil okulları arasında Atlas Language School, International House, Alpha College of English, Swan Training Institute, Delfin School of English, Malvern House, Eurocentres ve Kaplan Interbational College gibi birçok kaliteli dil okulu seçeneği bulunmaktadır.

Dublin Dil Eğitimi Fiyatları

Dublin’de dil eğitimi fiyatları seçilen okula ve şehre göre değişmekle birlikte haftalık ortalama 276 EUR’dur. Dublin’de dil okulu konaklama ücretleri konaklama alternatifine göre değişmekte ve haftalık ortalama 275 Euro civarındadır. Ayrıca, Dublin’de ev kiralamak isteyenlerin, evlerin genel itibari ile eşyalı olarak kiralandığını bilmesi gerek. Bu durum özellikle başka ülkelerden gelen öğrenciler için karlı oluyor. Yani mobilya, beyaz eşya satın almak gibi masrafları yapmak zorunda değiller.

Dublin Dil Okulları ve Çalışma İzni

Dublin’de dil eğitimi ve çalışma izni: 25 hafta okul kaydı yaptıran öğrencilere 1 yıllık vize verilmekte ve bu vizeyle beraber öğrenciler haftalık 20 saat part-time çalışma iznine sahip olmaktadırlar. Okulların kapalı olduğu tarihlerde (üniversitelerin tatil olduğu Haziran, Temmuz, Ağustos olarak belirlenmiştir) full-time çalışma iznine sahip olmaktadırlar.
Dublin Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Dublin'de Öğrenci Hayatı

Avrupanın en mutlu ülkesi seçilen İrlanda’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri olan Dublin’de dil eğitimi alırken Dublin’in kültürünü keşfetmeye doyamayacaksınız. Paris ve Londra’dan sonra Avrupa’da en çok ziyaret edilen başkent olan İrlanda size çok farklı bir dil eğitimi deneyimi kazandıracak.Dublin,tarihi mimarisiyle, kaleleri,katedralleri,sanat evleri,müzeleri,köklü üniversiteleri,büyük parkları ve dünyaca ünlü eğlence anlayışıyla gezip görüp, keşfedilecek bir çok yere sahiptir.Stephen’s Green etrafında bulunan bölgedeki tüm caddelerde geceleri hareketli ve eğlenceli geçer.İrlanda’ya özgü barlarda bölgeye ait tatlar denerken,şehir merkezinde  tiyatro ve büyük sinema sahnelerine de katılabilirsiniz. Şehrin hemen her yerinde görebileceğiniz sokak müzisyenleri gününüzü şenlendirirken gençlerin uğrak mekanı ve dünyanın en eski kütüphanelerinden biri olan Tirinity Kütüphanesi keşfedilmesi gereken ilk kriterlerden biri olarak karşınıza çıkacak.Ilıman iklime sahip olan Dublin’de, aşırı sıcak veya aşırı soğuk yaşanmaz.Bu nedenle açık havada yapılabilecek birbirinden eğlenceli aktivitelere oldukça elverişlidir. Otobüs ve tren ulaşımı oldukça yaygın. Şehrin her yönüne giden çift katlı otobüsler, günün her saatinde sefer yapıyorlar.Bu otobüslerde indirimli seyahat etmek için sunulan Leap Card’a sahip olmak, ulaşımı oldukça kolaylaştırıyor. Hatta öğrenciler için sunulan Student Leap Card çok daha avantajlı. Avrupa, genel olarak orta yaş ve yaşlı nüfusa sahip olan bir coğrafyadır. Ancak Dublin’de genç nüfus daha fazla.Dublin’de nüfusun yüzde ellisinden daha fazla bir kısmın 25 yaş altı genç kimselerden oluştuğu biliniyor.Bu sebeple de dil eğitimi allırken kendi yaşıtınızdaki kişilerle iletişim kurabilme ve dil becerilerinizi daha da ilerletme imkanınız bulunmakta.
Modern eğitim imkanlarının en yüksek halini bulabileceğiniz Dublin'de dil eğitimi almaya karar verdiğinizde, tüm beklentilerinize uygun bir seçenek bulabilirsiniz.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA