Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Avusturya Yaz Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Avusturya Yaz Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Avusturya'nın Orta Avrupa'nın ortasındaki konumu, geçmişte Avrupa'nın her iki tarafına açılan bir kapı görevi gören büyük stratejik değere ve hareketli tarihe sahip bir ülke olduğu için en değerli özelliklerinden biridir. Ayrıca kıtadaki en güzel manzaralardan bazılarına da ev sahipliği yapar. Avusturya yaz okullarında genellikle haftalık 15 saat veya 20 saat Almanca eğitimi sunulmaktadır.
Sadece Viyana, ülkeye ayak basmak için yeterli bir nedendir. Güzellik, havaalanından merkeze giderken bir Mozart konçertosu gibi gelişir. Kimi alçakgönüllü kimi gösterişli sayısız heykel sizi karşılar. Viyana'nın kalbi; Avrupa tacı için Paris'e kolayca meydan okuyan seçkin Barok ve Art Nouveau binalardan oluşan bir labirent olan Müze Bölgesi'dir. Viyana'nın önde gelen ustalarından Otto Wagner'in başka bir mimarlık başyapıtını görmeden çarpıcı başkentte hiçbir köşeyi dönemezsiniz. Viyana dünyanın en yeşil şehirlerinden biridir; sayısız park, orman ve hatta tarım arazisi sayesinde şehrin neredeyse yarısı yeşil alanlardan oluşmaktadır. Temiz hava ve Viyana sularındaki çeşitli faaliyetler Viyana'yı sadece en yaşanabilir şehir değil, aynı zamanda insanlar ve sucul yaşamın takdir ettiği bir yaşam alanı haline getirmektedir.
Avusturya Yaz Okulları ve dil eğitimi fiyatları
Avusturya sunmuş olduğu kaliteli Almanca dil eğitimi ile Almanca yaz okulu arayan öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Avusturya yaz okulları, Temmuz ve Ağustos ayları arasında Viyana’da 18 yaş altı genç öğrencilere Almanca eğitimi sunmaktadır. Öğrenciler, Almancayı dilin ortaya çıktığı ve ana dil olarak konuşulduğu ülkelerden birinde, bu dili her gün konuşan insanlarla öğrenebilirler. Bu şekilde, yeni edindikleri dil bilgisini yerinde deneyebilir ve ilerledikçe hatalarından öğrenebilirler. Bu hem daha eğlenceli hem de daha verimlidir. Şehri ve sakinlerini tanıyıp, günlük yaşamlarını gözlemleyebilme şansına sahip olurlar.
Çeşitli spor ve kültürel aktiviteler ile zenginleştirilen yaz okullu programları sayesinde öğrenciler, sınıf dışında da öğrenmeye devam etmekte ve sosyalleşirken Almanca pratik yapabilirler. Yaz okulu süreleri öğrencilerin tercihine göre değişiklik göstermektedir; birkaç haftalık kursları tercih edebilecekleri gibi birkaç aylık uzun dönem yaz okullarını da seçebilirler.
Avustralya'da yaz okuluna gitmek isteyen öğrencilerin, Schengen Bölgesi eğitim vizesi almaları ve öğrenci vizesi için başvuranların AB sağlık sigortasına sahip olmaları gerekmektedir. Öğrenciler Avustralya'da ActiLingua Academy Viyana ya da Humboldt Institut Viyana'da yaz okuluna katılabilirler.

Avusturya Dil Eğitimi Fiyatları 

En çok tercih edilen konaklama seçenekleri; aile yani, öğrenci apartmanları ve öğrenci yurtlarıdır. Aile yanı kültürü yakından öğrenme, Almanca pratik yapma acısından en yararlı olanıdır. Öğrenciler tek kişilik ya da iki kişilik odalarda aile ile aynı evi paylaşarak var olan bir sisteme / düzene dahil olurlar. Sabah kahvaltı ve akşam yemeği dahildir. Avusturyalı aileyle daha fazla zaman geçirme ve kültürü yakından öğrenme fırsatını yakalar. Bütçe açısından da daha uygundur. Öğrenci apartmanları daha rahat ve özgür olmak isteyen öğrencilerimiz için en uygun seçenektir. Öğrencilerin kendine güvenlerini daha çok arttıracak bir seçenektir. Tek kişilik odalarda özel ya da paylaşımlı banyo ve mutfak seçenekleriyle öğrencilerimizin kendilerini evinde hissedeceği konaklama alternatifidir. Öğrenci yurtları ise çeşitli ülkelerden gelen öğrencilerle en güzel dostluk ve eğlencelerin yapıldığı konaklama çeşididir.  Viyana’da 2 haftalık yaz okulu paketleri 1,650-2,500 Euro arasında değişir. Tek kullanımlık toplu taşıma bileti 2,20 Euro’dur. Cep harçlığı olarak 15-25 Euro düşünülebilir.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA