Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Avustralya'da Dil Eğitimi

Avustralya'da Dil Eğitimi

Birleşmiş Milletler tarafından açıklanan listede her yıl en yaşanılabilir ülkeler sıralamasında daima ilk 5 içinde yer alan Avustralya; canlı, enerjik ve sıcakkanlı insanları, devasa parkları, harika plajları, temiz havası, geniş yolları, çok kültürlü yapısı ve düşük suç oranlarıile öğrenciler için en ideal ülkedir. Uzun dönem yurtdışı dil eğitimi deyince akla gelen ilk ülke Avustralya'dır. Avustralya'da dil eğitimi programlarına 25 hafta ve üzeri katılan öğrencilere yasal olarak çalışma izni verilmektedir. Avustralya İngilizce öğrenmek için ideal bir yerdir. Harika bir iklimde, stresten uzak bir yaşam tarzı içinde, hem büyük şehrin imkanlarına hem de plaj keyfine erişebileceğiniz bir konumda olmak istiyorsanız sizin için en doğru tercih İngilizceyi Avustralya'da öğrenmek.

Avustralya bir nevi tezatlıklar ülkesidir. Bir yanda yağmur ormanları diğer yanda kupkuru çöller, kozmopolit şehirlerden göz kamaştırıcı sörf cenneti plajlara her şeyi bir arada bulabilirsiniz. Bu yüzden Avustralya'da dil eğitimi almak sadece İngilizce'nizi  geliştirmez. Bir yandan dil eğitimi alırken diğer yandan sizleri maceradan maceraya sürükleyecektir. Avustralya’ya İngilizce dil kursu için giden öğrenciler genellikle Avustralya’nın Sydney,  Melbourne,  Brisbane,  Gold Coast,  Perth,  Cairns  gibi popüler şehirlerini tercih etmektedirler.

Avustralya'da Dil Okulu

Avustralya dil okulu fiyatları İngilizce eğitimi almak için birçok ülkeye göre çok daha avantajlıdır. Avustralya dil okulları, Amerika ve İngiltere dil okulları ile kıyaslandığında Avustralya’da dil eğitimi maliyeti oldukça makul kabul edilebilir. Bunun en büyük sebebi Avustralya dolarının değeri ve Avustralya’nın Türk öğrencilere verdiği yasal çalışma iznidir.Yasal çalışma izni haftalık 20, aylık 80 saattir. Aylık kazanacağınız para ile kira, cep harçlığı (bir öğrencinin aylık ortalama harcaması 1000 AU$) gibi harcamalar karşılanabilir. Bu avantajlar göz önüne alındığında maliyet açısından Avustralya oldukça avantajlıdır.Avustralya'daki dil okulları çoğunlukla; Sydney, Perth, Melbourne, Cairns ve Brisbane şehirlerinde bulunmaktadır. Bu dil okullarında Akademik İngilizce , Genel İngilizce , TOEFL , IELTS programları sunulmaktadır. Mesleki anlamda kendilerini geliştirmek isteyen bireylere ise iş alanlarına ve eğitimlerine uygun sertifika ve diploma programları uygulanmaktadır. 

YURTDIŞI DİL OKULU ARA