Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Makaleler

Makaleler

Amerika'da İngilizce Öğreniminde En Çok Tercih Edilen Eyaletler

Amerika'da İngilizce Öğreniminde En Çok Tercih Edilen Eyaletler

Amerika Birleşik Devletleri İngilizce öğrenim amacıyla en çok tercih edilen ülkelerden bir tanesidir. Amerika'da hemen hemen her eyalet ve şehirde dil okulu bulabilmek mümkündür. Amerika’nın her bir bölgesi farklı iklime, farklı özelliklere, farklı geleneklere ve farklı kültürlere sahiptir. Amerika’da dil okulları Amerika’nın bütün bölge ve eyaletlerine dağılmış, kıyı kesimlerde yoğunlaşmıştır. Amerika’da dil eğitimi almak isteyen kişilerin yoğun olarak tercih ettiği eyaletler New York, California, Florida ve Washington’dur. Bu eyaletlerin ortak özelliği öğrenci nüfusunun ve sosyal etkinliklerinin fazla olmasıdır.

50 eyaletten oluşan Amerika Birleşik Devletleri'nde en çok tercih edilen eyaletlerin başında New York gelir. Amerika’nın en popüler lokasyonu hiç şüphesiz kartpostallara malzeme olmuş şehri New York City’dir. Eğer hareketli bir merkezde eğitim almak istiyorsanız New York City ilk tercihiniz olabilir. Empire State Binası, Times Meydanı, Özgürlük Heykeli, Central Park gibi yerleriyle oldukça ünlüdür. Yaşam kalitesi, kültürel gelişmeler, eğitim ve siyasi dünyanın en çok yoğunlaştığı şehir olması, Amerika’da eğitim görmek isteyen öğrencilerin dikkatini çekmektedir.

California eyaleti de dil eğitiminde, Los Angeles, San Francisco ve San Diego şehirleriyle oldukça popülerdir.Sanat alanında en gelişmiş yerlerden biri olan Los Angeles, harika kültürel yerler, turistik yerler, alıveriş merkezleri ile ünlüdür. Ayrıca tüm yıl boyunca harika bir iklim sunar. Şehirde bulunan; Hollywood, Beverly Hills, Melrose Avenue, Disneyland, Santo Monica, Malibu ve Universal Studios gibi bazı fantastik turistik yerleri de görebilirsiniz.Golden Gate köprüsü ve doğal yaşamıyla San Francisco, dil öğreniminde California’da en çok tercih diğer bir şehirdir.San Francisco sahip olduğu mimari eserler, eski teleferik sistemi, meşhur yokuşlu yolları ve doğal güzellikleri ile ilgi odağıdır. Daha sakin ve doğal yaşamıyla San Diego da dil eğitimi açısından en çok tercih edilen şehirlerdendir.

Florida eyaleti gerek havası gerekse de eğlence ve tatil anlayışı ile tercih sebebidir. Miami eğlence, müzik, sosyal aktivite, yeni çağ kültürleri ve modern hayatın tam ortasındadır.Florida eyaleti eğlenceli havasıyla dil öğreniminde tercih sebebidir.

Boston, Amerika’nın en eski ve muhtemelen kültürel olarak en önemli şehridir. Boston bir çokları tarafından “Amerika’nın Atina’sı” olarak bilinir. Çünkü şehrin her tarafında 100’ü aşkın kolej ve üniversite bulunmaktadır. Dünyanın her tarafından gelen öğrenciler eğitimlerini ilerletmek için Boston’a gelmektedir.

Ayrıca Chicago, Washington, Berkeley ve Santa Barbara da dil öğreniminde en çok tercih edilen şehirler arasındadır. Academix yurtdışı eğitim aracılığıyla bu kurslar hakkında ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.Geçmiş yıllarda Academix yurtdışı eğitim danışmanlık ile yurtdışına giden öğrencilerimizin yazılarına ulaşmak isterseniz Academix’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YURTDIŞI DİL OKULU ARA